دمشق، دعوت اردن برای کنفرانس اتحادیه‌ پارلمان‌های عربی را پذیرفت

خبرگزاری فارس , 2 اسفند 1397 ساعت 19:07

کاردار سفارت سوریه در امان اعلام کرد کشورش دعوت «امان» برای حضور در کنفرانس پارلمان‌های عربی در اردن را پذیرفته است.


به گزارش عصر امروز، «أیمن علوش» کاردار سفارت سوریه در «امان» از موافقت دمشق برای حضور در کنفرانس اتحادیه پارلمانی های عربی خبر داد که ماه آگوست آتی (مرداد 1398) در اردن برگزار می‌شود.
 
به نوشته روزنامه القدس العربی، علوش گفت که در دیدار با «نصار القیسی» نائب رئیس پارلمان اردن نامه‌ای از «حمودة الصباغ» رئیس پارلمان سوریه را تقدیم وی کرده است.
 
وی توضیح داد: در نامه مذکور آمده است که دمشق دعوت امان برای حضور در کنفرانس پارلمان‌های عربی در اردن را با کمال مسرت و احترام می‌پذیرد، بخصوص که سوریه نخستین کشوری است که از آن برای حضور در این کنفرانس دعوت شده است.
 
کاردار سفارت سوریه تاکید کرد: مشکل سوریه با برخی رژیم‌های عربی است نه مردم آنان. دعوتی که از جانب اردن شده صرفا از جانب مردم آن نبوده، بلکه حامل پیامی سیاسی است که دمشق آن را ارج می‌نهد.
 
علوش گفت: سوریه در معرض تجاوز نظامی قدرت‌های کینه توز علیه این منطقه قرار گرفت، همان گونه که اردن را آماج حملات اقتصادی قرار داد.
 
وی درباره مشارکت کشورش در اجلاس سران عرب در صورت دعوت شدن به این اجلاس گفت: امیدواریم فقط برای گرفتن عکس یادگاری به آنجا نرویم، امیدواریم رژیم‌های عربی تصمیم‌هایی بگیرند که به نفع منطقه و مردم آن باشد.
 
علوش تاکید کرد: همان گونه که بشار اسد رئیس جمهور سوریه می‌خواهد، این کشور به عقب نگاه نمی‌کند، بلکه رو به جلو پیش می‌رود.
 
«عاطف الطروانه» رئیس پارلمان اردن اخیرا خبر داد که کشورش از حموده صباغ، رئیس پارلمان سوریه دعوت کرده است تا در کنفرانس اتحادیه پارلمان‌های عربی که مارس آتی در امان با شعار «قدس پایتخت ابدی کشور فلسطین»، برگزار می‌شود، حضور یابد.
 
عضویت سوریه در اتحادیه عرب از آغاز بحران این کشور در سال 2011 به حال تعلیق درآمد و کشورهای عربی هنوز بر سر بازگشت سوریه به این سازمان منطقه‌ای اختلاف نظر دارند.


کد مطلب: 252275

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdca0unum49nmu1.k5k4.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir