وحشت صهیونیست‌ها از اس ۳۰۰ سوریه

مهر , 21 بهمن 1397 ساعت 16:49

یک مجله نظامی چاپ آمریکا فاش کرد که سامانه موشکی اس -۳۰۰ روسیه در سوریه خطری جدی برای نیروی هوایی رژیم صهیونیستی به حساب آمده و حتی می تواند به عنوان یک اهرم فشار علیه این رژیم استفاده شود.


به گزارش عصرامروز مجله «نشنال اینترست» نوشت، عکس هایی که ماهواره های اسرائیلی گرفته اند نشان می دهند که موشک های اس – ۳۰۰ در سوریه به تازگی در وضعیت آماده قرار گرفته اند و سکوهای شلیک موشک نیز برای اولین بار از زمان ورود به سوریه دیده شده اند.
 
این مجله در گزارش خود می نویسد از آنجا که ارتش سوریه می بایست کار با سامانه اس ۳۰۰ را فرامی گرفت لذا روسیه آن را به محض ورود به این کشور راه اندازی نکرده است. ارسال سامانه اس ۳۰۰ به سوریه قبل از هر چیز با هدف کاهش شدت رویارویی با رژیم صهیونیستی انجام شده است. به عبارت دیگر این اقدام تلاشی است برای جلوگیری از حمله هوایی این رژیم به سوریه. با این حال به منظور پرهیز از تشدید تنش، عجله ای در استقرار آنها دیده نمی شد.
 
این مجله در ادامه نوشت: اما حمله اخیر اسرائیل به سوریه، مسکو را بر آن داشت تا به گفته این مجله، با تجدید نظر در این سیاست، اقدام به استقرار این سامانه کند.
 
بر اساس این گزارش، استقرار سامانه اس ۳۰۰ در سوریه می تواند به نوعی اهرم فشار روسیه بر تل آویو در فرآیند مذاکرات حل بحران سوریه باشد. این مذاکرات به گفته خبرگزاری اسپوتنیک قرار است در اواخر همین ماه در مسکو برگزار شود.


کد مطلب: 251285

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcaa6num49nmu1.k5k4.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir