نگاههای مردم به قوه قضائیه

5 آذر 1398 ساعت 18:48

حماقت و خیانت مسئولینی که با بی تدبیری خود باعث اغتشاشات اخیر کشور شده اند؛ قلب ملت ایران را جریحه دار کرده و باعث بهم ریختگی روح وروان مردم شده است.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز حماقت و خیانت مسئولینی که با بی تدبیری خود باعث اغتشاشات اخیر کشور شده اند؛ قلب ملت ایران را جریحه دار کرده و باعث بهم ریختگی روح وروان مردم شده است.

بنا بر این گزارش ملت انقلابی ایران از قوه قضائیه انتظار دارند که تمام مسببین این فتنه پیچیده را محاکمه و مجازات؛ و بصورت علنی به مردم معرفی نماید.

اما چندسئوال؟!

۱- رئیس جمهور محترم باید پاسخگو باشد که با چه استدلال و انگیزه ای دستور افزایش قیمت بنزین را آنهم بصورت غیر متعارف و غیرمترقبه داده است.

۲- باتوجه به تجربه دوماهه گذشته عراق و لبنان و اعلام رئیس جمهور ترکیه و فضای ملتهب جامعه و منطقه؛ نهادهای انتظامی و امنیتی؛ بویژه وزارت اطلاعات کجا بودند؟ چرا پیش بینی و اقدام پیشگیرانه لازم را انجام ندادند.

۳- وزارت ارتباطات بادستور چه کسی مصوبه شورای عالی امنیت ملی را در قطع کردن اینترنت و در زمان شورش به تاخیر انداخته است.

۴- سفر استانی اخیر رئیس جمهور به یزد و تجلیل از خاتمی باغی و رفسنجان؛ تمجید ازهاشمی و بیان مطالب جنجالی؛ و پراکنده گوئیهای اخیر در همایشها و مصاحبه ها چه تاثیری درگسل اغتشاشات اخیر داشته است.

۵- صدوربیانیه ۷۷ اصلاح طلب منافق در حمایت ازاغتشاشگران باعنوان خروش ملت و محکوم نمودن نظام اسلامی به خشونت؛ چه ارتباطی و اتصالی به نهادهای امنیتی بیگانه داشته؟ و آیا کددادن به آمریکا و اسرائیل برای ادامه فتنه های بعدی نیست؟ 

۶- آیا واقعا دولت؛ درآمد حاصل از افزایش بنزین را برای کسری بودجه خود در نظر گرفته بود؟ و یا بخاطر امنیتی شدن کشور بلاجبار و با عجله و از موضع انفعال به حساب خانوارها واریز کرده است.

۷- آیافتنه اخیر با هماهنگی مفسدین و نفوذیهای داخلی برای انحراف افکار عمومی، ازاقدام قاطعانه دستگاه قضا با مفسدین اقتصادی نمی باشد که فضا امنیتی شده و مبارزه با مفسدین اقتصادی کمرنگ و یا به فراموشی سپرده شود؟!

اینها سئوالات و ابهاماتی است که در منظر مردم جریان داشته و از آیت الله رئیسی تقاضای برخورد اشد مجازات برای مسببین اصلی در هرمقامی را دارند.

 ۵ آذر ۹۸ فرهادنیا


کد مطلب: 272878

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcbz5b5wrhbzwp.uiur.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir