ابطحی خبر داد:

تخلف قانونی دولت در صدور بخشنامه قانون مبارزه با پولشویی

خبرگزاری فارس , 28 خرداد 1398 ساعت 14:29

نماینده خمینی‌شهر در مجلس گفت:‌ دولت در حالی بخشنامه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را صادر کرده که این لایحه در مجلس تصویب نشده است.


به گزارش عصرامروز، محمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در صحن علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان در جریان بررسی لایحه موافقت نامه میان ایران و فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی طی تذکری، اظهار داشت: متأسفانه مجلس زمانی برای بررسی موافقت نامه‌ها نمی‌گذارد و دولت هم مایل به انجام این کار نیست.
 
وی ادامه داد: در حالی که ما ۱۵ کشور همسایه داریم و اگر قرار بر اولویت بندی اقتصادی در این شرایط تحریمی باشد باید موافقت نامه‌های دو جانبه با آن‌ها را تصویب کنیم.
 
ابطحی تصریح کرد: متأسفانه نظارت دقیقی بعد از اجرای این موافقت نامه‌ها توسط مجلس وجود ندارد و ما آلت دست دولت شده‌ایم.
 
نماینده مردم خمینی‌شهر تأکید کرد: در حالی که مجلس این قرارداد‌ها را بدون تأمل تصویب می‌کند که این موافقت نامه‌ها مخاطرات خود را دارد حال در این گیر و دار دولت در ۲۵ خرداد ماه بخش‌نامه‌ای را درباره اصلاح قانون مبارزه با پولشویی صادر کرده در صورتی که در مجلس فقط فوریت آن تصویب شده است.
 
وی اظهار داشت: در ۳۱ اردیبهشت ماه امسال فوریت اصلاح قانون مبارزه با پولشویی در مجلس تصویب شد، اما ما هنوز درباره آن تصمیم گیری نکرده‌ایم، پس چرا صدای کسی در این کشور درنمی‌آید؟ چرا دولت قانون را دور می‌زند و چراغ خاموش ما را وارد مسائل حاشیه‌ای می‌کند؟
 
ابطحی گفت: در حالی آیین نامه اجرایی اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را صادر کرده که هنوز این لایحه فرآیند قانونی خود را در مجلس طی نکرده است، دولت، کاریکاتور دولت است، این اقدام اخیر دولت هم دور زدن قانون است و دولت با صدور این بخش نامه تخلف کرده است.


کد مطلب: 263716

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdccs1qie2bqem8.ala2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir