مشاور فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام/

وضعیت موجود فرهنگی کشور، معلول سوء مدیریت برخی از مسئولان کشور است

23 اسفند 1397 ساعت 9:55

حجت الاسلام والمسلمین «محمود رستگاری نجف آبادی» از مبلغان نام آشنای تهران و مشاور فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت و گویی با ابراز نگرانی از وضعیت فرهنگی کشور، اظهار کرد: وضعیت موجود، معلول تبلیغات مستمر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین سوء مدیریت برخی از مسئولان کشور است.


به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز حجت الاسلام والمسلمین «محمود رستگاری نجف آبادی» از مبلغان نام آشنای تهران و مشاور فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت و گویی با ابراز نگرانی از وضعیت فرهنگی کشور، اظهار کرد: وضعیت موجود، معلول تبلیغات مستمر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین سوء مدیریت برخی از مسئولان کشور است.

این مشاور فرهنگی مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تاسف از حضور کم رنگ مردم به ویژه جوانان در برخی از مساجد کشور، خاطرنشان کرد: وجود برخی مشکلات میان برخی از نهادهای مسجدی، این وضعیت را بدتر کرده است درحالی که امام خمینی(ره) مساجد را سنگر نامیدند، بنابراین همگان باید برای تقویت نقش مساجد به ویژه رسالت دینی، فرهنگی و عبادی مساجد تلاش کنند.
 
محوریت داشتن برخی از ائمه جماعات مساجد در مدیریت نیروهای انقلابی
 
این مبلغ دینی در ادامه با اشاره به محوریت داشتن برخی از ائمه جماعات مساجد در مدیریت نیروهای انقلابی، گفت که آیت الله جلالی خمینی؛ امام جماعت مسجد احمدیه، نقشی محوری در تشکیل حلقه های مبارزاتی در شرق تهران داشتند و برخی از ائمه جماعات مشهور مساجد این منطقه را آیت الله جلالی خمینی، به این منطقه آورد و به صف مبارزان علیه نظام طاغوت افزود.

حجت الاسلام والمسلمین رستگاری با ابراز تاسف از وضعیت امروزه مساجد کشور، اظهار کرد که هیات امنا، اعضای بسیج و سایر فعالان مسجدی، باید تحت مدیریت ائمه جماعات و روحانیون باشند که در این صورت، مساجد نقش محوری خود را همچون دوران انقلاب و دفاع مقدس، در سطح جامعه ایفا می کنند.

مسئول شورای راهبردی قرآن مرکز تحقیقات استراتژیک اظهار کرد: متاسفانه محور سخنان خطبا و مبلغان دینی از سوی برخی از کارگزاران مساجد به سخنرانان ابلاغ می شود درحالی که عرف حوزه های علمیه، هیچ گاه این گونه نبوده است و خطیب در انتخاب و بیان سخنانش مشروط به رعایت موازین شرعی، آزاد است.


کد مطلب: 254212

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcdfo0xxyt0kx6.2a2y.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir