تطهیر سوء مدیریت دولت توسط استحاله طلبان؟!

26 خرداد 1398 ساعت 22:31

بنطر می رسد نوعی تقسیم کار بین جریانات سیاسی و شخصیت های دولتی حقیقی و حقوقی صورت گرفته است بطوری که هر یک در کنار دیگری بدون تخریب و شاید همراه با گله های ملایم که فقط افراد ساده دل و خوش باور آنرا قبول می کنند پا به میدان رقابت گذارده اند.


به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز پازل اصلاح طلبان و اعتدالیون اینروزها پکی پس از دیگری در کنار هم قرار می گیرد و تصویر اصلی آنرا به نمایش می گذارد. بنطر می رسد نوعی تقسیم کار بین جریانات سیاسی و شخصیت های دولتی حقیقی و حقوقی صورت گرفته است بطوری که هر یک در کنار دیگری بدون تخریب و شاید همراه با گله های ملایم که فقط افراد ساده دل و خوش باور آنرا قبول می کنند دوباره با سه استراتژی: مظلوم نمایی، تخریب رقیب، فرافکنی بیش از نیم دهه بیحالی و سستی و تخریب اقتصاد مقاومتی که در انتخابات های 92 و 96 ایشان را به پاستور رسانیده بود پا به میدان رقابت گذارده اند. 

1- استراتژی مظلوم نمایی را می توان متعلق به جریانات حامی دولت دانست یا همان اصلاح طلبان و اعتدالیون و اقشار خاکستری متمایل به غرب و غرب گرایی / ایشان از سال 92 تاکنون بر اریکه قدرت تکیه زده و از تمام مواهب موجود و تمام مواهبی که قانونا و غیر قانونی هم که شده استفاده ها کرده اند. و امروز که اثرات سوئ مدیریت ها و خراب کاری هایشان نمودار گشته و مردم در فشار و تنگنای شدید معیشتی قرار گرفته اند این جریان به مظلوم نمایی از طریق جدا نشان دادن خود از دولتمردان و بعضا هم ایراد اعتراضات خنثی و بلا اثر به دولت و ارائه نظریات خلق الساعه پرداخته اند که در بندهای پایانی این نوشتار به آنها اشاره خواهیم کرد.

2- استراتژی تخریب رقیب را می توان موفق ترین و کاری ترین ضربه به زعم ایشان در رقابت های انتخاباتی 92 و 96 بر پیکره جریان رقیب دانست. بیاد داریم حملات و تخریب های رسانه ای مانند: دیوار کشی خیابان ها/ جنگ هراسی از دشمن فرضی – غربی خصوصا با آمریکا/ موضوع حجاب و چهارشنبه های سفید عناصر میدانی فساد که با هدایت رسانه های بیگانه هنوز هم هر از چند گاهی خود نمایی می کند و..... اینروزها که ماههای نزدیک شدن به انتخابات مجلس یازدهم است در پیش است دوباره خطوط میدانی شدن این استراتژی قابل رویت شده که در بندهای پیش رو به آن به صورت مصداقی اشاراتی خواهیم داشت.

3- استراتژی فرافکنی نقاط ضعف و بی تحرکی خود در بخش های مختلف کشور: اگر استراتژی مظلوم نمایی و تخریب جریان رقیب فقط در ایام انتخابات بکار برده شده اند لاکن این استراتژی در تمام مدت عمر دولت تدبیر و امید حسن روحانی و مجموعه سیستم جریانی اصلاحات و اعتدال حامی او دم به دم و لحظه به لحظه بکار گرفته شده ست و بعید بنظر میآید که بتوانند از این روش چشم پوشی کرده و بر داشته های خود تکیه کنند تا بر نداشته هایشان. در این بخش: دولت های نهم و دهم و مشخصا اصولگرایان با شدیدترین عناوین و پروپاگانداهای رسانه ای در مقاطع مختلف مورد حمله قرار گرفته اند تا شاید به این وسیله افکار عمومی و مطالبه عمومی مردم در بخش های اقتصادی و سیاسی و دیگر بخش ها را منحرف سازند تا در و امروز در آخرین حرکات از این قبیل می توان به: ادعاهای معاون سیاسی وزیر خارجه در باره افغانها و نداشتن اختیارات اجرایی توسط حسن روحانی در جریان دیدار با برخی فعالان سیاسی در چند روز گذشته اشاره کرد .
 
البته بر این نکته پای می فشاریم که خواننده گرامی باید تمام این مصداقها و دیگر مواردی را که خود در فضای رسانه ای مجازی و مکتوب خواهد دید و شنید باید نشات گرفته از از افکار اتاق فکری بداند که در بزنگاههای مختلف انقلاب فعال شده و می شوند خصوصا با آمدن دونالد ترامپ به کاخ سفید و هماهنگی بیشتر بین فتنه گران و غرب گرایان داخلی و استحاله طلبان و اپوزیسیون بیرونی، تراوشات طراحان این اتاق فکر بر هماهنگ کردن هر چه بیشتر نیروهای استحاله طلب و برانداز برای تغییر رفتار و تغییر نظام سیاسی جمهوری اسلامی قرار گرفته است و خواهیم دید که شوربختانه هم بازیگران سیاسی جدید وارد صحنه شده و هم اینکه در میان ایشان جریانات اصولگرایی که تقرب ذهنی بیشتر با این جماعت دارند تا با انقلابیون وفادار به راه و خط امام و رهبری اولین قربانیانی هستند که در این بازی سیاسی مورد آزمایش و کاربردی بودن استراتژی های یاد شده اصلاح طلبان و استحاله طلبان قرار می گیرند.

امروز تنگه های احد دیگری از پس یکدیگر رخ می نمایند و اصولگرایان معتدل شاید اولین سربازانی باشند که تنگه را به طمع غنیمت های پیش رو ترک کنند اما اصل مسلم آن است که دیگر شکست تنگه احد و شهادت حمزه گونه یاران انقلاب رخ نخواهد داد زیرا هم رهبری و هم یاران خطوط مقدم دفاع از ارزشهای انقلاب اسلامی و مردم شجاع ایران اجازه تکرار این قبیل حوادث را نخواهند داد ویا حداقل تنها با شهادت خودشان همراه نبوده و دشمنان را نیز به دوزخ ابدی واصل خواهند کرد.

رضا احمد زاده


کد مطلب: 263519

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcdfs0xnyt09k6.2a2y.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir