سردار فدوی: غلبه بر مشکلات اقتصادی سخت تر از جنگ تحمیلی نیست

22 مرداد 1398 ساعت 19:39

سردار فدوی گفت: ملت ایران تجربه موفقیت و پیروزی در عرصه های سختی همچون جنگ هشت ساله تحمیلی را در کارنامه دارد و البته که رفع مشکل اقتصادی امروز، سخت تر از مدیریت جنگ تحمیلی نیست.


به گزارش عصر امروز، دریادار علی فدوی روز سه شنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی اظهار داشت: یقینا رفع چالش‌ها و گرفتاری‌های اقتصادی کشور در گرو پای کار آمدن همه مسئولان و اقشار مختلف مردم است و اگر امروز دیده می شود در این بخش همچنان مشکلاتی داریم نشانگر آن است که همه پای کار نیامده اند.

وی به ازخودگذشتگی ایثارگران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دشمنان وقتی دیدند که مردم و نیروهای مسلح ما از عزیزترین سرمایه خود، یعنی جانشان به راحتی گذشته و تقدیم ۲۰۰ هزار شهید در دوران دفاع مقدس این امر مهم را ثابت کرده است، به برکت خون شهدا از هرگونه تعرض نظامی و شلیکی نسبت به این کشور پشیمان شدند.
 
دریادار پاسدار فدوی اظهار داشت: این گرفتاری های اقتصادی در سال های گذشته نیز بوده است و حضرت امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و تمامی دولت ها نیز همواره آن را مطرح کرده و راه برون رفت از آن را را نیز جلوگیری از خام فروشی بیان داشته اند.
 
وی گفت: با وجود اینکه این امر سال ها مطرح می شود اما به قوت خود باقی مانده است، باید به طور اساسی این معضل را برطرف کنیم و با پشتوانه ای که در این ۴۰ سال ایجاد کرده ایم، این مشکل را به صورت ریشه ای حل کنیم. 
 
وی افزود: دشمنان بعد از جنگ ما، به سراغ کشورهایی همچون یمن، سوریه، عراق و سایر کشورها رفتند چرا که فهمیدند آنان از ایران الگو گرفته اند و البته در این کشورها نیز توفیقی حاصل نکرده و در همه جا شکست خوردند.
 
فدوی با بیان اینکه مردم انقلابی کشورمان در هشت سال جنگ به تکلیف خود عمل کردند، گفت: خداوند در قرآن وعده داده است که اگر مردم به تکلیف خود عمل کرده و شرایط را نیز رعایت کنند، وعده ها تحقق خواهد یافت.
 
وی افزود: عمر ۴۰ ساله انقلاب تکیه گاهی باید برایمان باشد زیرا که در این چند دهه دستاوردها و موفقیت های زیادی در زمینه های مختلف داشته ایم.
 
وی با بیان اینکه ایران اسلامی هم اکنون در دنیا عزیز، سربلند و دارای اقتدار است گفت: این امر مهم را شاید خودمان خوب درک نکنیم اما از نگاه بیرونی به ما بر این مهم تاکید دارند.
 
دریادار پاسدار فدوی با بیان اینکه این اقتداری که نظام جمهوری اسلامی به ما داده است بسیار ارزشمند است، افزود: حتی دشمنان به این اقتدار ایران اسلامی معترفند و علیرغم میل قلبی خود، نمی توانند آن را انکار کنند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: دشمنی دشمنان روز به روز بیشتر می شود و آنان نابودی ما را می خواهند و این امر را بارها تکرار کرده اند، اما هیچگاه موفق نخواهند بود.
 
دریادار فدوی به برخی از مسائل و چالش های فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز باید همه پای کار بیاییم، زیرا ضروری است برخی از این فرهنگ هایی را که دشمنان ایجاد کرده اند و برخی از مردم نیز از آن تاثیر گرفته اند، باید تغییر کند.
 
در این آیین با تقدیر از خدمات سرتیپ دوم پاسدار سیدحسن مرتضوی، سرهنگ ابوالقاسم چمن به عنوان فرمانده سپاه جواد الائمه (ع) خراسان شمالی معرفی شد.
 
به گزارش ایرنا همچنین از زحمات سردار سیدمحمد اعظمی فر تقدیر شد و سرهنگ محمد روحانی چیتگر به عنوان فرمانده جدید تیپ جواد الائمه (ع) منصوب شد.


کد مطلب: 267227

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcdx50x5yt09x6.2a2y.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir