نتیحه ورود دادستان به پرونده ازدواج دختر 11 ساله

تسنیم , 22 بهمن 1397 ساعت 9:34

مدیرکل بهزیستی استان ایلام از تحویل رها کودک ۱۱ساله که به‌ازدواج مردی ۵۰ساله در آمده به اداره‌کل بهزیستی خبر داد.


به گزارش عصرامروز، زهرا همتی در جمع خبرنگاران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده ازدواج دختر 11ساله ایلامی، اظهار داشت: با توجه به دستور دادستان استان مبنی بر بررسی ویژه وضعیت ازدواج رها کودک 11ساله هلیلانی با مردی بزرگسال این موضوع در دستور کار قرار گرفت.
 
مدیرکل بهزیستی استان ایلام گفت: پس از بررسی تیم کارشناسی اعزامی این اداره‌کل به منزل رها و شوهرش مشخص شد که صیغه ازدواج  این کودک در خارج استان انجام شده است.
 
وی با ذکر اینکه رها متولد فروردین ماه سال 85 است ادامه داد: در بررسی این تیم و تأیید این کودک مشخص شد که او به‌ازای بدهی پدرش به عقد این مرد 44ساله درآمده است.
 
وی اظهار کرد: این در حالی است که علت ازدواج رها و این مرد مبنی بر عدم پرداخت بدهی پدر رها از سوی شوهر رها مورد انکار قرار گرفت.
 
به‌گفته وی، گزارش تیم کارشناسی اعزامی به منزل رها و شوهرش به دادستان اعلام و با توجه به غیرقانونی بودن ازدواج این کودک به‌علت سن زیر 13 سال رها با همکاری و تعامل دادستان حکم سلب سرپرستی این کودک اخذ شد.
 
وی گفت: رها اکنون به اداره کل بهزیستی ایلام تحویل شده و مورد حمایت قرار گرفته و پدر و شوهر رها نیز به‌علت این اقدام غیرقانونی تحت تعقیب قضایی قرار  گرفتند.


کد مطلب: 251305

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcdzf0xkyt0ks6.2a2y.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir