آیا هدف سفر ظریف به نیویورک ادامه دیپلماسی التماسی بوده؟

7 ارديبهشت 1398 ساعت 20:11

آیا این تجربه و افتخار آمریکایی تنها به دولت ترامپ مربوط می‌شود یا تمام دولت‌های آمریکا در چند دهه گذشته؟ با این وصف، شما بگویید: ظریف ۶ ماه پیش پیام مبادله زندانی با جاسوسان آمریکایی را داه که چه بشو د؟


به گزارش عصر امروز، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:
 
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اخیراً گفت" زمانی که رئیس CIA بودم در سازمان دروغ می‌گفتیم و تقلب و دزدی هم می‌کردیم. این کارها یادآور افتخارات تجربه آمریکایی است".
 
آیا این تجربه و افتخار آمریکایی تنها به دولت ترامپ مربوط می‌شود یا تمام دولت‌های آمریکا در چند دهه گذشته؟ با این وصف، شما بگویید: ظریف ۶ ماه پیش پیام مبادله زندانی با جاسوسان آمریکایی را داه که چه بشود؟ مذاکره دوباره با دزد قاچاقچی، دروغگو و عهد نشناس برای چه؟

باید پرسید ظریف در نیویورک چه می‌کند؟ برای همایشی حاشیه‌ای رفته یا برای مذاکره مجدد؟ مسئله امروز ما با آمریکای بی چشم و رو، آزادی جاسوسان بازداشت شده آنها در ایران است؟ اگر برای لابی و فشار بر دولت آمریکاست، لابی با چه کسانی؟ کنگره که همواره تندرو از دولتهای آمریکا عمل کرده است. کدام تحریم را دموکرات‌ها و جمهوری خواهان آمریکا، مشترکا و با اتفاق آرا تصویب نکرده‌اند؟
 
باز هم باید با دقت تمام پرسید: هدف از سفر ظریف به نیویورک چه بود؟ ادامه دیپلماسی التماسی؟ لابیگری؟ مذاکره و لابی با چه کسانی و به چه قیمتی؟
 
او با این سفر، چه تصویری از خود و دولت روحانی، در ذهن دولت آمریکا ساخت؛ قدرت و مقاومت یا ضعف و میل به مذاکره با وجود، خاک مال شدن برجام توسط همین دولت؟! در این میان، افتخار تیم روحانی و ظریف به چیست؛ تجربه و آزموده را بارها آزمودن؟


کد مطلب: 258453

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcenv8wxjh8nei.b9bj.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir