تداوم قانون‌شکنی در دولت

تسنیم , 22 آذر 1398 ساعت 9:24

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: سال ۹۵ بحث قانون عدم به کارگیری بازنشستگان در مجلس تصویب شد و در سال ۹۶ اصلاح این قانون انجام گرفت اما در حد شعاری بیش نبود.


به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی شامگاه پنجشنبه در اختتامیه سومین گفتمان راهبردی نقش جوانان در توسعه پایدار شهری اظهار داشت: حقیقتا در کشور ما آن‌گونه که باید و شاید به جوانان خلاق و تحصیل کرده بها داده نشده است چراکه در بسیاری از اوقات شعار در این زمینه داده اند اما متاسفانه در عمل جور دیگر نمایان شده است.
 
وی بیان کرد: از سال 95 بحث قانون عدم به کارگیری بازنشستگان در مجلس تصویب شد و در سال 96 اصلاح این قانون انجام گرفت اما در حد شعاری بیش نبود.
 
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خیلی از مواقع افراد بازنشسته از کارشان استعفا داده‌اند تا به‌جای آن‌ها نیروهای جوان مشغول به کار شوند اما متاسفانه شخص بازنشسته دیگری جایگزین آن‌ها شد که این موضوع نوعی قانون‌شکنی محسوب می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: اکثر مسئولان کشور در اوایل انقلاب جوانانی بودند که تجربه حکومت داری نداشتند یعنی باتوجه به اینکه جوانان از تجربه کافی برخوردار نبودند ولی توانستند انقلاب نو‌پایی برپا کنند، در زمان جنگ نیز اکثر فرماندهان بدون تحصیلات دانشکده افسری، فرماندهی سپاه، تیپ و جنگ را اداره می‌کردند اما امروزه وقتی بحث جوانان مطرح می‌شود اظهار نگرانی‌ها بروز می‌کند.

موسوی لارگانی افزود: جوانان خلاق و خوش فکری که می‌توانند برای کشورمان تاثیر گذار باشند به دلیل همین نامهربانی‌ها و بی اعتمادی‌ها نتوانستند فکرشان را به جامعه تزریق کنند بنابراین نیاز است که مسئولان و مدیران‌ ما از نظر فکری و معنوی حمایت خود را به برنامه‌هایی بدهند که جوانان را به سمت پیشرفت و مشارکت در کشور یاری می‌رساند.
 
وی ادامه داد: نقش جوانان در توسعه پایدار شهری در کشور می‌تواند بسیار موثر باشد چراکه اگر در فرمایشات رهبری توجه کرده باشیم متوجه می‌شویم که به نقش جوانان و رویکرد جوان‌گرایی تاکید کرده‌اند.
 
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: این قدرت و قوتی که در جوانان است اگر به مسئولان کشور گزارش داده شود قطعا می‌تواند تاثیر گذار باشد اما متاسفانه این قوت آنان را قبول نمی‌کنیم و حاضر نیستیم از ظرفیت‌های آنان استفاده کنیم و باید درنظر داشت پتانسیلی که در اصفهان وجود دارد شاید کمتر شهری از آن برخوردار باشد.


کد مطلب: 273735

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcexx8wnjh8ffi.b9bj.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir