اولین جلسه درس خارج فقه آیت الله رئیسی کی و کجا برگزار شد؟

19 اسفند 1397 ساعت 19:31

آیت الله رئیسی در مدارس علمیه مختلفی، درس خارج فقه تدریس می کردند که حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری، اولین آنها بود و کرسی درس ایشان حدود 17 سال در این حوزه، برقرار بود.


به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز آیت الله سید ابراهیم رئیسی، از سوی مقام معظم رهبری به عنوان رئیس قوه قضائیه منصوب شدند و برای مدت پنج سال سکان دار دستگاه عدالت نظام جمهوری اسلامی گردیدند.

با انتشار خبر ریاست آیت الله رئیسی بر ریاست قوه قضائیه، شبهاتی نسبت به صلاحیت وی از سوی برخی از مغرضا و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مطرح شد که خبرنگار ما به سوالاتی که درباره جایگاه فقهی و اجتهادی ایشان مطرح است، پاسخ دادند.
 
آیت الله «سیدرضا حسینی مازندرانی» مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری و از پرچمداران مبارزه با طاغوت در قبله تهران، با تبریک انتخاب آیت الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه و آروزی موفقیت برای ایشان، اظهار کرد: آیت الله رئیسی را دست کم از حدود 30 سال پیش از نزدیک می شناسم و ایشان را انسانی متدین، عالمی انقلابی، شخصیتی پرهیزگار و مجتهدی مسلم می دانم که در هر مسئولیتی که متقبل شدند، موفقیت های گسترده ای به دست آوردند.

مسئول حوزه علمیه امام حسین (ع) افزود: آیت الله رئیسی در مدارس علمیه مختلفی، درس خارج فقه تدریس می کردند که حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری اولین آنها بود و ایشان حدود 17 سال در این حوزه، درس خارج فقه تدریس می کردند.

وی افزود: کلاس درس رئیس جدید قوه قضائیه در حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری، با حضور تعداد قابل توجهی از ائمه جماعات مساجد شهر ری، روحانیون و طلاب برگزار می شد و شاگردان از کیفیت علمی آیت الله رئیسی، رضایت کامل داشتند.

آیت الله حسینی مازندرانی گفت: آیت الله رئیسی یکی از شخصیت های برجسته علمی حوزه علمیه است که سابقه تدریس درس خارج فقه در مدارس علمیه مختلفی از جمله حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری و حوزه علمیه مروی تهران، از جمله آنها است. ضمنا ایشان پس از آغاز به کار در آستان قدس رضوی، نیز درس خارج فقه را با حضور جمع کثیری از روحانیون و طلاب برگزار می کردند.

مسئول حوزه علمیه امام حسین (ع) در پایان خاطرنشان کرد: از درگاه الهی، موفقیت آیت الله رئیسی در جایگاه ریاست دستگاه قضا را خواستارم و انشالله ایشان با توکل به خداوند متعال، عمل به آموزه های دینی و حرکت در مسیر مطالبات مقام معظم رهبری، عدالت اسلامی را بیش از پیش در سراسر کشور حاکم می کنند.


کد مطلب: 253891

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcf1md0yw6dtca.igiw.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir