دادستان گلستان: متهمان پرهام از جبران خسارت‌ مردم طفره می‌روند

تسنیم , 21 مهر 1398 ساعت 14:45

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان با بیان اینکه متهمان پول مردم را به عنوان سود به آنان برمی‌گرداندند، گفت: متهمان پرونده پرهام از بیان اینکه پول‌های مردم را در کجا خرج‌کرده‌اند و جبران خسارت‌های مردم طفره می‌روند.


به گزارش عصر امروز، حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی ظهر امروز در حاشیه برگزاری دادگاه رسیدگی به پرونده پرهام در جمع خبرنگاران اظهارداشت: همانطور که در جلسه‌های گذشته و این جلسه دادگاه پرهام مشاهده شد متهمان اختلافات بین خود و واسطه‌ها را مطرح می‌کنند ولی از بیان وجوهی که از شکات و مالباختگان اخذ کردند و مشخص نیست کجا خرج شده است، طفره می‌روند.
 
وی افزود: هم در دادسرا و هم در جلسه‌های دادگاه از متهمان و وکلای آنان گفته شده بود که باید تکلیف شکات و پول‌هایی که از شکات گرفتند، مشخص شود اما تا کنون اقدامی انجام ندادند و دفاعیات آنان بیشتر متمرکز بر اختلافات بین خودشان است.
 
دادستان عمومی و انقلاب گرگان بیان داشت: باید جبران خسارت شکات مدنظر همه باشد؛ در همین رابطه اموالی هم از متهمان شناسایی شده است. باید دید در صورت صدور رأی و میزان محکومیت آیا اموال شناسایی شده تکافوی مالباختگان را می‌کند یا نه.

وی تأکید کرد: متهمان دارای حسابرسی منظمی نبودند و دفاتر رسمی نداشته و بر قراردادهای شفاهی تأکید داشتند، حتی تعهدات آنان نسبت به هم مکتوب نبوده است برای همین ما نمی‌توانیم براساس ادعاهای آنان کارشناسی کنیم. آنان مدارکی که خودشان هم ارائه می‌کنند را قبول ندارند.
 
سیدحسینی خاطرنشان کرد: کار اقتصادی متهمان سالم نبود و در حقیقت پول مردم را به عنوان سود به مردم باز می گرداندند و این امر اخلال در نظام اقتصادی است.
 
وی یادآور شد: از اموال منقول فقط چند وسیله نقلیه خارجی به ارزش 7 تا 8 میلیارد تومان از متهمان شناسایی شده اما اموال غیرمنقول هنوز کارشناسی نشده است.


کد مطلب: 270489

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdch6vniw23nqkd.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir