پوتین: تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌اساس است

تسنیم , 31 خرداد 1398 ساعت 0:05

رئیس‌جمهور روسیه تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران را «بی‌اساس» خواند.


به گزارش عصر امروز به نقل از آسوشیتدپرس، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز پنج‌شنبه در یک مصاحبه تلویزیونی تأکید کرد که تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران بی‌اساس است.
 
وی خاطرنشان کرد: «ایران حتی پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای [برجام] نیز به تعهدات خود در این توافق عمل کرده است و به همین دلیل من تحریم‌های آمریکا علیه ایران را بی‌اساس می‌دانم».
 
پوتین همچنین در خصوص افزایش تنش‌ها بین آمریکا و ایران در منطقه خلیج فارس و پیامدهای فاجعه‌بار این تنش‌ها برای منطقه هشدار داد.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ 97 تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است اما نتوانسته ایران را وادار به تسلیم در برابر خواسته‌های خود کند.
 
آمریکا حتی در برهه‌ای ایران را به تقابل نظامی تهدید کرد و وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی ندید، به تمنای مذاکره روی آورد و شماره‌ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا به‌منظور تماس تلفنی احتمالی به مقامات ایران تحویل داده شود.
 
با این حال ایران تأکید کرده است که هرگز تحت فشار تن به مذاکره با آمریکا نخواهد داد و ایران کشوری نیست که تسلیم خواسته‌های یک رژیم زورگو شود.


کد مطلب: 263928

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdchixni623n-wd.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir