جبل طارق: به دنبال کاهش تنش با ایران هستیم

خبرگزاری فارس , 22 مرداد 1398 ساعت 15:02

مقام‌های جبل طارق که در اقدامی غیرقانونی نفتکش «گریس 1» را توقیف کرده‌اند، امروز اعلام کرده‌اند که خواهان کاهش تنش با ایران هستند.


به گزارش عصر امروز، مقام‌های جبل طارق در اظهارنظری تازه درباره وضعیت نفتکش گریس ۱ از تلاش خود برای کاهش تنش‌ها با ایران سخن گفته‌اند.
 
بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، مقام‌های دولت محلی جبل طارق امروز سه شنبه ضمن دفاع از توقیف نفتکش «گریس ۱» و «قانونی» خواند این اقدام، اعلام کردند، «تلاش‌ها برای کاستن از تنش‌ها» با ایران در زمینه توقیف این نفتکش ادامه دارد.
 
اظهارنظر جبل طارق درباره این نفتکش در حالی مطرح شده است که در خبرها آمده بود گریس ۱سیگنال تغییر مقصد ارسال کرده است.
 
موسسه رهگیری خطوط کشتیرانی «تنکر تراکرز» بامداد امروز (به وقت تهران) اعلام کرد نفتکش گریس ۱ که حدود ۵ هفته است توسط نیروی دریایی انگلیس در آب‌های جبل طارق توقیف شده است، سیگنال تغییر مقصد به سمت مغرب ارسال کرده است.
 
دولت محلی جبل‌ طارق که تحت حاکمیت انگلیس قرار دارد، سیزدهم تیر ماه از توقیف نفتکش گریس ۱ توسط نیروی دریایی انگلیس خبر داده بود.
 
به ادعای جبل طارق، مقصد این نفتکش حامل نفت خام ایران  پالایشگاه بانیاس در سوریه بوده و به دلیل نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه، توقیف شده است.
 
مقام‌های ایران بارها ضمن رد ادعاها درباره نفتکش گریس ۱ تاکید کرده‌اند که توقیف آن  «راهزنی دریایی» و «نقض برجام» است و انگلیس باید فورا این نفتکش و سرنشینانش را آزاد کند.


کد مطلب: 267195

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdchwqnim23n-zd.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir