آغاز بزرگترین عملیات تخریب منازل فلسطینی‌ها

خبرگزاری فارس , 31 تير 1398 ساعت 11:10

رژیم صهیونیستی از صبح امروز شروع به تخریب بی سابقه خانه فلسطینی‌ها در جنوب شرق قدس اشغالی کرده است.


به گزارش عصر امروز، ارتش رژیم صهیونیستی پس از بیرون کردن فلسطینی‌ها از منازل خود، از صبح امروز (دوشنبه) دست به تخریب ده‌ها دستگاه خانه در منطقه «وادی الحمص» در جنوب شرق قدس اشغالی زده است.
 
«ولید عساف» رییس «کمیته مقابله با دیوارکشی صهیونیستی و شهرک‌های صهیونیست‌نشین» در این خصوص به پایگاه خبری فلسطین الیوم گفت که این عملیات بزرگترین جنایت جنگی است و پس از سال ۱۹۶۷ تا کنون بی سابقه بوده است.
 
به گفته وی در مرحله اول صهیونیست‌ها تصمیم دارند بیش از ۱۰۰ خانه فلسطینی‌ها را تخریب کنند. قرار است نزدیک به ۲۲۵ خانه دیگر پس از پایان مرحله اول، تخریب شود.
 
تخریب خانه‌ها از صبح امروز آغاز شده است
 
او اقدام رژیم اسرائیل را بر خلاف توافقات «ژنو» و «روم» که طبق آن متعهد به حمایت از شهروندان ساکن در مناطق اشغالی شده بود، دانست و در خصوص هدف از تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها گفت: «هدف از این اقدام ایجاد یک منطقه حائل میان قدس و «بیت‌اللحم» و جداسازی آن از کرانه باختری است. فلسطینی‌ها از داخل شهر قدس و اطراف آن فرار کرده و به منطقه «واد الحمص» که طبق توافق «اسلو» تحت حاکمیت تشکیلات خودگردان قرار دارد آمده‌اند اما اشغالگران اجازه ساخت و ساز به آن‌ها نمی‌دهند.»
 
در همین حال صدها مأمور صهیونیستی نیز بولدزرها و دستگاه‌های تخریب را همراهی می‌‌کنند. آن‌ها اطراف منطقه را مسدود کرده و از نزدیک شدن اهالی خانه‌ها و همچنین خبرنگاران به محوطه تخریب ممانعت می‌کنند.
 
روز گذشته دادگاه استیناف رژیم صهیونیستی درخواست اهالی «واد الحمص» را برای تجدیدنظر در تخریب منازلشان را رد کرد. از صبح امروز و پیش از آغاز به کار بولدزرها و دستگاه‌های بیل مکانیکی، سربازان صهیونیستی اهالی خانه‌ها را به زور و با ضرب و شتم بیرون کردند.
 
بهانه دادگاه رژیم صهیونیستی برای تخریب این ساختمان‌ها، نزدیکی آنها به دیوار حائل بود و رژیم صهیونیستی آن را خطری امنیتی توصیف کرده است.


کد مطلب: 265917

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdchzmniq23n-wd.tft2.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir