حضور زباله گردها بر سر مخازن شهرداری ممنوع شد

14 آذر 1397 ساعت 14:54

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: دستورالعملی به پیمانکاران جمع‌آوری زباله خشک ابلاغ کرده‌‌ایم تا به زباله گردها اجازه ندهند، بر سر مخازن بروند؛ اگر به موردی برخورد کنیم قرارداد پیمانکار فسخ می شود.


به گزارش عصر امروز، هموطنان عنوان کردند «کودکان یا افرادی که سطل آشغال‌ها را به روی زمین میریزنن تا از میان آنها چیزهایی را جدا کنند مثل بطری یا شیشه. تمام کوچه های تهران با وجود سطل زباله های بزرگ پر از زباله و بوی گند شده. روی زمین در شعاع 1 تا دو متری از سطل زباله ، تمام کیسه ی آشغال ها پاره شده و روی زمین پخش شده است. مردم رویش راه میروند، بوی آن را استشمام میکنند. قیافه کوچه تعفن آور شده. پنجره اتاق ها به روی این منظره باز می‌شود»
 
شهرام فیروزی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در این باره به فارس، گفت: در زمینه جمع‌آوری زباله‌گردها سازمان مدیریت پسماند به تنهایی مسئولیت ندارد. 
 
وی با اشاره به نوسانات ارز و گران شدن مواد اولیه، گفت: همین امر باعث شده که زباله‌های خشک ارزشمند شوند و زباله‌گردها بیشتر به سمت سطل‌های زباله بروند.
 
معاون اجتماعی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: به مناطق تأکید کرده‌ایم که پیمانکاران پسماند خشک به هیچ عنوان نباید اجازه دهند که کتفی‌ها بر سر مخازن بروند.
 
به گفته این مقام مسئول، متأسفانه حلقه مفقوده‌ای در جمع‌آوری زباله‌گردها وجود دارد.
 
فیروزی تأکید کرد: اگر پسماندهای خشک در مبدأ تفکیک شوند بسیاری از معضلات برطرف می‌شود و دیگر پسماند خشکی در مخازن نخواهد ماند.
 
وی ادامه داد: در این زمینه باید شهرداری، بهزیستی و نیروی انتظامی ورود کنند.
 
معاون اجتماعی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: دستورالعملی به پیمانکاران جمع‌آوری زباله  خشک ابلاغ کرده‌‌ایم تا اجازه حضور زباله گردها در سر مخازن را ندهد  و  اگر به موردی برخورد کنیم  قرارداد پیمانکار فسخ می شود  تأکید می‌کنم که هیچ کتفی نباید بر سر مخازن زباله باشند.
 
فیروزی از مردم خواست که اگر کتفی را بر سر مخازن زباله دیدند سریعاً با اداره پسماند منطقه تماس بگیرند، مناطق گشتی‌هایی  دارند که به سرعت به محل اعزام می‌کند.


کد مطلب: 247558

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdciwyarvt1a5w2.cbct.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir