نشست روسای ارتش کشورهای عربی

خبرگزاری فارس , 18 مهر 1398 ساعت 13:35

روسای ارتش کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از جمله قطر از روز گذشته برای برگزاری نشستی نظامی وارد مسقط شدند.


به گزارش پایگاه خبری عصرامروز، مسقط  از میزبانی کمیته عالی نظامی روسای ستاد کل فرماندهی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس با حضور یک مقام برجسته قطری خبر داد.
 
روسای ستاد ارتش‌های قطر ، کویت ، امارات عربی متحده ، بحرین و عربستان سعودی  به همین منظور روز چهارشنبه وارد مسقط شدند. سپهبد عید بن عوض الشلوی ، فرمانده یگان فرماندهی نظامی شورای همکاری خلیج فارس هم برای حضور در این جلسه خود را به مسقط رسانده است.
 
به گزارش روزنامه عمانی الوطن، در سپتامبر 2018  نشست روسای ستاد شورای همکاری خلیج فارس  در کویت آغاز شد و شاهد اولین حضور قطر در یک نشست نظامی از زمان وقوع بحران خلیج فارس در سال 2017 بود.
 
از روز سه شنبه نشست‌های مقدماتی این کمیته نظامی شورای همکاری خلیج فارس در سطح معاونان روسای ارتش کشورهای عضو  آغاز شده است.
 
عبداللطیف الزیانی دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس هم  در مسقط حضور دارد و روز گذشته با حمود بن فیصل البوسعیدی، وزیر کشور عمان دیدار کرد.
 
این نشست مقدمه سی و ششمین نشست وزرای کشور شورای همکاری خلیج فارس که قرار است در اکتبر آتی برگزار شود خوانده شده است.
 
روسای ستاد کل ارتش‌های کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس پنجشنبه گذشته هم به درخواست عربستان در ریاض نشستی اضطراری برگزار کردند.
 
روسای ستاد کل ارتش‌های کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس در بیانیه پایانی این نشست بر «سطح آمادگی نظامی برای مقابله با هرگونه تهدیدها یا حملات تروریستی» تأکید کردند.
 
بیانیه مذکور همچنین مقابله به مثل و اقدامات تلافی‌جویانه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن علیه عربستان سعودی را محکوم کردند.
 
 یگان پهپادی ارتش یمن چهاردهم سپتامبر گذشته از عملیات نظامی گسترده‌ای با 10 پهپاد به عمق خاک عربستان و هدف گیری دو پالایشگاه نفت «بقیق» و «خریص» این کشور خبر داد.
 
ارتش و کمیته‌های مردمی یمن عملیات مذکور را در چارچوب حق طبیعی و مشروع خود در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن عنوان کردند، اما  واشنگتن و ریاض در تلاش برای نادیده گرفتن توانمندی‌های نظامی انصارالله، ادعا می‌کند ایران در حملات به آرامکو مشارکت داشته است.


کد مطلب: 270318

آدرس مطلب: http://asremrooz.ir/vdcizuarvt1ayp2.cbct.html

عصر امروز
  http://asremrooz.ir