توصيه به ديگران
۲
چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۳۴
مراقب جاسوسان بیولوژیک بدون مرز فرانسه باشید
دولت فرانسه در جریان مذاکرات هسته ای سخت ترین و کینه توزانه ترین مواضع را علیه ایران داشت. فرانسه در سال ۲۰۱۲ طرح تحریم فرآورده های نفتی ایران را به اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که نهایتا با اصرار فاویوس از سوی این اتحادیه پذیرفته و عملیاتی شد و دهها نمونه دیگر از کینه توزی ها و دشمنی های آشکار فرانسه علیه ایران و ایرانیان بسیار است.
مراقب جاسوسان بیولوژیک بدون مرز فرانسه باشید
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز فرانسه و یا به زبان ساده دشمن خبیث جمهوری اسلامی ایران دایه مهربانتر از مادر شده است، اگر مختصری از تاریخ را مطالعه کنیم جمهوری اسلامی ایران در کنار به یاد داشتن تمامی دشمنی های آمریکا با مردم از زمان انقلاب اسلامی تا کنون، رفتارهای غیر دوستانه کشورهای عمده اروپایی را هم به یاد دارد. کشورهای عمده اروپایی حتی پیش از آمریکا و سپس در کنار آمریکا با شدت و ضعف به تقابل با مردم ایران پرداخته اند.

جنایات و ظلم هایی که به خاطر عملکرد و رفتار مستقیم و غیرمستقیم کشورهای اروپایی در جریان جنگ های اول و دوم جهانی بر مردم ایران گذشت، فراموش شدنی نیست. دخالت های استعماری آنها بدترین ضربات را به ایران زد و ایران علاوه بر از دست دادن نیمی از جمعیت وقت خود، بخش هایی از خاک خود را به واسطه دخالت و تهدیدات مستقیم آنها یا وفا نکردن به تعهداتشان در قبال ایران، از دست داد.

حال دولت فرانسه که خود در کنترل بیماری کرونا عاجز مانده است برای کشور ما دایه مهربانتر از مادر شده است، دولت فرانسه کارنامه سیاهی در دشمنی و کینه توزی علیه ایران اسلامی و مردم این مرز و بوم دارد که حتی فهرست آن نیز به درازا می‌کشد.

فرانسه در سال 1355 با دریافت وام یک میلیارد دلاری از ایران متعهد شد که ۱۰ درصد مالکیت کارخانه بزرگ غنی سازی اورانیوم (اورودیف) را به کشورمان واگذار کند که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تعهد خود را نادیده گرفت و حتی حاضر نشده است بدهی خود را به ایران پس بدهد . فرانسه در جنگ تحمیلی انبوهی از تسلیحات پیشرفته و مدرن را در اختیار صدام گذاشت که جنگنده های پیشرفته میراژ ۲۰۰۰ , سوپر اتاندارد , بمب های شیمیائی از جمله آنهاست و حتی مطابق اسناد موجود به صدام پیشنهاد بمب اتم نیز داده بود .میزان ارسال جنگ افزارهای مدرن از فرانسه به عراق تا آنجا بود که آلن فریدمن نوشته بود اگر ارسال سلاح از فرانسه به عراق متوقف شود صدام ظرف ۳ هفته نابود خواهد شد.

در سال های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ انستیتو  “مریو “ فرانسه خون های آلوده به ویروس H I V ‏( ویروس ایدز) به ایران فرستاد که ۹۷۶ بیمار هموفیلی را مبتلا کرده بود. توجه کنید که این خون های آلوده در اوج جنگ تحمیلی و در حالی فرستاده شده بود که فرانسه همزمان ,مدرن ترین تسلیحات کشتار جمعی را نیز در اختیار صدام گذاشته بود. فرانسه به سازمان منافقین که رسماً و علناً به ترور هزاران تن از مردم ایران اعتراف کرده است پناهندگی سیاسی داد و هنوز هم اصلی ترین پایگاه این گروه تروریست است.

دولت فرانسه در جریان مذاکرات هسته ای سخت ترین و کینه توزانه ترین مواضع را علیه ایران داشت. فرانسه در سال ۲۰۱۲  طرح تحریم فرآورده های نفتی ایران را به اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد که نهایتا با اصرار فاویوس از سوی این اتحادیه پذیرفته و عملیاتی شد و دهها نمونه دیگر از کینه توزی ها و دشمنی های آشکار فرانسه علیه ایران و ایرانیان بسیار است.

دولت فرانسه اگر می تواند خود را در برابر این ویروس محفوظ کند و برای کشور ما با سابقه درخشانی که در مبارزه با انواع خیانت ها در پرونده اش دارد چاره اندیشی نکند، دانش و علم پزشکی کشور ما در دنیا زبانزد همگان است و ما به پزشک جاسوس فرانسه نیاز نداریم. همانطور که رهبر معظم انقلاب عنوان کردند، نیازی به افراد خارج از کشور مانند پزشک و پیرا پزشک نداریم و کشورهای دیگر از جمله آمریکا اگر تمایل به کمک دارند بهتر است که تحریم‌ها را از سر راه بردارند. در این شرایط بسیار سخت دشمن هنوز در برداشتن تحریم ها بخصوص تحریم اقلام دارویی قدمی برنداشته است.

همچنین رهبر معظم انقلاب درباره ادعای کمک آمریکا به ایران برای مقابله با ویروس کرونا، به این نکته دقیق و عالمانه اشاره داشتند که، به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست زیرا ممکن است داروهایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند.

حال که آمریکا نمی تواند خود را به ایران نزدیک کند نماینده خود فرانسه را مامور به انجام این ماموریت کرده است و باید خیلی مراقب جاسوسان بیولوژیک بدون مرز فرانسه باشیم.

رحیم رضاخانی –تحلیلگر مسائل سیاسی 5 فروردین 99
کد مطلب : 279672