توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۹
چین برای زاد و ولد بسته تشویقی تدوین می‌کند
دولت چین برای مقابله با پیر شدن جمعیت این کشور بسته تشویقی فرزندآوری به خانواده‌های این کشور ارائه خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، چاینا دیلی در گزارشی نوشت: مسئولان در حال تدوین بسته‌های تشویقی برای خانواده‌ها در جهت افزایش جمعیت هستند تا این کشور از خطر پیری دور بماند.

در این طرح پنج‌ساله که قرار است از سال آینده میلادی اجرایی شود به خانواده‌ها کمک‌های مالی و سیاسی زیادی برای داشتن بیش از یک فرزند صورت خواهد گرفت.

«یوان شن» نایب‌رئیس موسسه جمعیت چین با اعلام این برنامه گفت، از این پس سیاست فراگیرتری برای افزایش رشد جمعیت و فراهم کردن زمینه تقویت نیروی کار در چارچوب ساختار جمعیتی کشور اعمال خواهد شد.

چین از سال ۱۹۷۸ سیاست تک‌فرزندی را در کشور اعمال کرده بود. آن زمان علت این اقدام مقابله با افزایش شدید جمعیت به ویژه در مناطق روستای و فراهم کردن زمینه مقابله با فقر عنوان شده بود.

کارشناسان جمعیت معتقدند در حال حاضر بیش از ۱۸.۱ درصد از جمعیت چین را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهند که پیش‌بینی می‌شود در پنج سال آینده این رقم به ۳۰۰ میلیون و با فرا رسیدن سال ۲۰۳۵ از مرز ۴۰۰ میلیون نفر بگذرد؛ اتفاقی که می‌تواند فشار شدیدی بر نظام تامین اجتماعی و درمانی کشور وارد کند.

به گزارش اعتمادآنلاین این کارشناسان هشدار می‌دهند، در صورتی که اقدامی در این زمینه صورت نگیرد با فرا رسیدن سال ۲۰۵۰ فقط ۲۰۰ میلیون نیروی کار در چین باقی می‌ماند.
کد مطلب : 290877
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند