توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
دادستان کل آمریکا به دلیل توئیت‌های ترامپ استعفا می‌کند
روزنامه واشنگتن پست از تصمیم احتمالی دادستان کل آمریکا برای کناره گیری از این سمت به دلیل توئیت‌های ترامپ خبر داده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک منبع آگاه نوشته است که ویلیام بار دادستان کل آمریکا قصد دارد به دلیل توئیت‌های ترامپ درباره تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا از این سمت استعفا کند.

واشنگتن پست افزود: ویلیام بار نگرانی‌های خود درباره توئیت‌های ترامپ را به افراد نزدیک به رئیس جمهور آمریکا گفته است ولی هنوز مشخص نیست که آیا وی به طور مستقیم با ترامپ در این باره صحبت کرده است یا نه.

این منبع آگاه افزود: ویلیام بار محدودیت‌های خاص خودش را دارد.

واشنگتن پست نوشت: ویلیام بار احتمالا دیدگاهش را با افراد نزدیک به ترامپ مطرح کرده است به این امید که رئیس جمهور پیام را دریافت کرده و از توئیت کردن درباره تحقیقات وزارت دادگستری آمریکا خودداری کند.

کاخ سفید و وزارت دادگستری آمریکا هنوز درباره این خبر واکنش رسمی نشان نداده‌اند. ترامپ نیز روز سه شنبه گفته است که به ویلیام بار اطمینان کامل دارد.

ویلیام بار پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود که توئیت‌های ترامپ ادامه کار برای من را غیر ممکن کرده است.

ترامپ در این باره در جمع خبرنگاران گفت: من کار را برای او سخت‌تر کرده‌ام... در این باره با او موافق هستم.

هفته گذشته مقام‌های ارشد وزارت دادگستری آمریکا حکم زندان راجر استون دوست دیرینه و قدیمی ترامپ را لغو کردند. وی پیش از این در ماه نوامبر به خاطر 7 مورد دروغگویی به کنگره به زندان محکوم شده بود. بیش از 1000 نفر از مقام‌های سابق وزارت دادگستری آمریکا خواستار استعفای ویلیام بار شده‌اند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 277638