توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹
شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به مرز 5 میلیون نفر رسید
طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در 24 ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا به چهارمیلیون و 997 هزار و 751 نفر رسید.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به چهار میلیون و ۹۹۷ هزار و ۷۵۱ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کلی افرادی که در ایالات متحده بر اثر ابتلا به «کووید-۱۹» جان خود را از دست داده‌اند به ۱۶۲ هزار و ۴۲۱ نفر رسید.

با اینحال، پایگاه اطلا‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا را پنج میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۲۳ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور را ۱۶۵ هزار و ۷۰ نفر گزارش کرده است.

طبق این گزارش، ایالت کالیفرنیان هم‌اکنون با ۵۵۶ هزار و ۱۸۵ مورد ابتلا و ۱۰ هزار و ۳۱۳ مورد فوتی، کانون بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود و پس از آن فلوریدا با ۵۲۶ هزار و ۵۷۷ مورد ابتلا و هشت هزار و ۱۰۹ مورد فوتی و تگزاس با ۵۰۴ هزار و ۲۹۸ مورد ابتلا و هشت هزار و ۵۱۰ مورد فوتی، در رده‌های دوم و سوم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار دارند.

نیویورک که در آغاز شیوع کرونا، بعنوان کانون بیماری همه‌گیر این ویروس ناشناخته در ایالات متحده شناخته شده بود، هم‌اکنون با ۴۴۹ هزار و ۸۲۸ مورد ابتلا و ۳۲ هزار و ۸۳۱ مورد فوتی، در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کروناویروس قرار دارد.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۱۹ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۵۹۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان ۷۲۵ هزار و یک نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۱۱ میلیون و ۸۸۳ هزار و ۳۶۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و بعد از آن برزیل با دو میلیون و ۹۶۲ هزار و ۴۴۲ مورد ابتلا و ۹۹ هزار و ۵۷۲ مورد فوتی و هند با دو میلیون و ۸۸ هزار و ۶۱۱ مورد ابتلا و ۴۲ هزار و ۵۱۸ مورد فوتی، در رده دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، بعد از شکست مذاکرات میان کاخ سفید و کنگره در خصوص چگونگی رسیدگی به پیامدهای منفی ویروس کرونا بر وضعیت اقتصادی آمریکا، «دونالد ترامپ» رئیس‌‌جمهور آمریکا روز گذشته (شنبه) به وقت محلی در نهایت چهار فرمان اجرایی را به منظور ارائه حمایت مالی به آن دسته از مردم آمریکا که در پی شیوع کرونا متضرر شده‌اند، امضا کرد.

یکی از فرمان‌های اجرایی امضا شده به بیمه بیکاری مربوط می‌شد که از دو هفته پیش منقضی شده بود و هم‌اکنون پرداخت بیمه بیکاری ۴۰۰ دلاری در هفته مجدداً احیا شده است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 286034
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند