توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۳
تاجگردون بازهم از کمیسیون تحقیق تائیدیه گفت/ استراتژی معترضان در صحن علنی چه خواهد بود؟!
بنا به اعلام رسمی کمیسیون تحقیق بازهم تیر مخالفان غلامرضا تاجگردون نماینده چالشی گچساران به سنگ خورده و مورد تائید قرار گرفته است.
تاجگردون بازهم از کمیسیون تحقیق تائیدیه گفت/ استراتژی معترضان در صحن علنی چه خواهد بود؟!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز بنا به اعلام رسمی کمیسیون تحقیق بازهم تیر مخالفان غلامرضا تاجگردون نماینده چالشی گچساران به سنگ خورده و مورد تائید قرار گرفته است.

مواردی همچون: ارتباط خانوادگی با ساواک و حزب رستاخیز و حمایت از رفع حصر عوامل فتنه و... از مهترین دلایل مخالفان تائید اعتیار نامه این فرد بوده است که در کمیسیون مربوطه هم محل اعتنا قرار نگرفت و با تائید دوباره تمام نگاهها به سمت صحن علنی مجلس معطوف گردید.

البته در اینکه براحتی می شد این تنش های سیاسی را که پتانسیل تبدیل شدن به تنش های خیابانی در برخی مناطق کشور را هم دارد در مراجع قانونی حل و فصل نمود شک و تردیدی وجود ندارد، درست همانگونه که بسیاری ار نمایندگان دوره دهم با تشخیص درست وضعیت سیاسی خود یا از ثبت نام خودداری کردند و عطای استمرار نمایندگی را به عطای آزادی و خلاص شدن از مطالبه گری های بحق ملت در طول مدت نمایندگی شان بخشیدند و یا اینکه ماندند و با پذیرش رد صلاحیت خویش از ادامه راه بازماندند لاکن هر چه بود این تنش های سیاسی در شورای محترم نگهبان مورد بررسی قرار گرفت و قضیه فیصله پیدا کرد اما جریان تاجگردون با وجود تمام مدارک صوتی- تصویری و کتبی موجود محل مناقشات زیادی شده است و ظاهرا حرف آخر را صحن علنی مجلس خواهد زد.

بنظر این راقم متعرضان به اعتبار نامه تاجگردون اینک در برابر یک دوراهی بیم و امید قرار گرفته اند:

۱- استفاده از ترکیب سیاسی صحن علنی و جریان غالب سیاسی: به جریان انداختن پرونده اعتبار نامه شخص یاد شده در این جهت با این امید که اگر کمیسیون محدود تحقیق با فرض تاثیر پذیری از لابیگری های تاجگردون و همفکران سیاسی اش در مجلس رای به تائید دوباره تاجگردون داده اند اما در صحن علنی شاید و با تاکید شاید اعتراض معترضان به نتیجه نهایی برسد.

۲- از زمان افتتاح مجلس دهم تاجگردون: از خوان اول شورای نگهبان، خوان دوم کمیسیون اعتبارنامه مجلس، خوان سوم صحن علنی اول که با اعتراض علیرضا زاکانی پرونده مورد تائید قرار نگرفت و به کمیسیون تحقیق رفت، خوان چهارم کمیسیون تحقیق دوباره مجلس در میان حیرت ناظران سیاسی تائید صلاحیت دوباره خود را گرفته است، در رزوهای آتی خوان پنجم و نهایی صحن دوم مجلس درباره یرونده تاجگردون به قضاوت خواهد نشست.

در نتیجه تائید صلاحیت یا ردصلاحیت تاجگردون در ابهام قرار گرفته است از یک طرف او تمام خوانها را با موفقیت پشت سر گذاشته است و از طرف دیگر بنظر نمی آيد صحن علنی هم بخواهد بر خلاف نظر شورای نگهبان و کمیسیون تحقیق نظری بدهد.

البته باید در نظر داشت که حضور وی در میان ترکیب نمایندگان مجلس یازدهم قطعا منشاء اثرات زیاد نیست اما ریاست کمیسیون او در مرحله تائید اعتبار دیگر نمایندگان از موضوعاتی است که می تواند احساس مدیون بودن نمایندگان و در نتیجه رای به تائید صلاحیت تاجگردون در صحن علنی را افزایش داده و شانس حضور تاجگردون در این دوره را افزایش دهد.

لذا روزهای آینده روزهای سرنوشت ساز مجلس و تاجگردون در آزمایشی سخت است که چشم انداز و نگاه مردم و ناظران را در ۴ سال آینده به این مجلس را سمت و سو خواهد بخشید. والسلام

رضا احمد زاده
کد مطلب : 284135