توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۴
دستگیری یکی از عوامل انفجار تروریستی حرم امامین عسکریین
فرماندهی عملیات سامراء از دستگیری یکی از عوامل انفجار تروریستی سال 2006 در حرم امامین عسکریین (ع) خبر داد.
دستگیری یکی از عوامل انفجار تروریستی حرم امامین عسکریین
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، فرماندهی عملیات «سامراء» اعلام کرد که یکی از تروریست‌های عامل انفجار حرم  امامین عسکریین(علیهما السلام» در سال ۲۰۰۶ را دستگیر کرده است.

خبرگزاری رسمی عراق (واع)، امروز (پنج شنبه) در خبری فوری نوشت که فرماندهی عملیات سامراء تروریست معروف به «عباس عنیده» را که یکی از عوامل انفجار تروریستی در حرم امامین عسکریین (ع) در سال ۲۰۰۶ بود، دستگیر کرد.

«عباس ابراهیم خلف فالح الرحمانی» ملقب به عباس عنیده متهم است که علاوه بر انفجار تروریستی در سال ۲۰۰۶، در عملیات ترور «اطوار بهجت» گزارشگر شبکه العربیه در عراق نیز مشارکت داشته است.

در سال ۲۰۰۶ یک گروه تکفیری‌ که شخصی به نام «یسری فاخر» در رأس آنها قرار داشت، با ۲۰۰ کیلو تی ان تی به حرم امامین عسکریین(ع) وارد ‌شدند و گنبد این حرم مطهر را تخریب کردند.در سال ۲۰۱۱، دستگاه قضایی عراق حکم اعدام شماری از  عوامل دستگیر شده این جنایت از جمله فاخر را صادر و وزارت دادگستری عراق نیز آن را اجراء کرد.

اخیرا، با تشدید حملات هسته‌های خاموش داعش با حمایت آمریکا و عربستان در استانهای صلاح الدین، ذی قار و دیالی، فرماندهی الحشد الشعبی عملیات «سامراء»، درباره تلاش‌های گاه و بی‌گاه داعش برای رسیدن به اماکن مقدس در این منطقه هشدار داد و از نیروهای تحت فرمان خود خواست تا برای دفاع از  حرم امامین عسکریین (علیهما السلام)، در آماده باش کامل به سر برند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 282560