توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۳
دیدار عراقچی با مدیر سیاسی وزارت خارجه انگلیس در تهران
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با مدیر سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس دیدار و با وی در خصوص آخرین تحولات برجام و روابط دوجانبه بحث و تبادل نظر کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «ریچارد مور» مدیر سیاسی وزارت امور خارجه انگلیس و مذاکره کننده برجام آن کشور که در رأس هیأتی به تهران سفر کرده است، روز پنج‌شنبه  با عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

 
در این دیدار آخرین تحولات برجام و نیز روابط دوجانبه و مسایل منطقه ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت و عباس عراقچی  بر ضرورت اجرای تعهدات 1 + 4 که در چهار بیانیه کمیسیون مشترک برجام بعد از خروج آمریکا آمده است تاکید کرد و خواستار اقدام عملی از سوی اروپا به ویژه در دو حوزه نفت و بانک طی شصت روز آینده شد.

 
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در این دیدار تاکید کرد اروپا نباید اراده ایران برای کاهش مرحله به مرحله تعهدات خود را دست کم بگیرد. ایران به اندازه کافی خویشتنداری نشان داده اما اروپا از فرصت های حاصله استفاده نکرده است.

 
ریچارد مور نیز بر ادامه تعهد کشورش به برجام و تلاش آن کشور برای فعالسازی سازوکار مالی اینستکس ( ساحات ) اشاره کرد و گفت انگلیس به تلاش خود برای تامین خواسته های ایران ادامه می دهد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 259755