توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
وضعیت اقتصادی کنونی کشور زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست
مبارزه با فساد باید ابتدا از قدرتمندان شروع شود
فسادهای مالی یکی از قطعات پازل دشمن است که می‌تواند ضمن ضربه زدن به اعتماد عمومی، اقتصاد کشور را دچار مشکل کند، بنابراین مسئولان باید مبارزه فراگیر با مفسدان اقتصادی را بسیار جدی دنبال کنند.
وضعیت اقتصادی کنونی کشور زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز آیت الله حسینی مازندرانی، با بیان اینکه با مراجعات زیادی از سوی گروه های مختلف مردم درباره مسائل و مشکلات اقتصادی روبرو است، اظهار کرد: آحاد مردم به ویژه نیازمندان از وضعیت اقتصادی کشور بسیار گلایه دارند و من افرادی را می شناسم که «هندوانه» شام شبشان شده است. این وضعیت به هیچ وجه زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

حسینی مازندرانی، مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های مردم، نظام اسلامی و مقامات ارشد کشور توسعه‌یافتگی جریان‌های فساد در کشور است، گفت: فسادهای مالی یکی از قطعات پازل دشمن است که می‌تواند ضمن ضربه زدن به اعتماد عمومی، اقتصاد کشور را دچار مشکل کند، بنابراین مسئولان باید مبارزه فراگیر با مفسدان اقتصادی را بسیار جدی دنبال کنند.
 
این استاد اخلاق حوزه علمیه تصریح کرد: اگر با فساد اقتصادی مبارزه دائمی و قاطعانه صورت نگیرد اقتصاد کشور با چالش‌های جدی مواجه می‌شود، و در این میان، ضرورت اول مقابله با تهدیدات دشمن، مبارزه با مفاسد اقتصادی است که در این راستا قوه قضاییه وظایف جدی بر دوش دارد، و ما مطئنیم این قوه با تمام توان برای بازگشت آرامش و ثبات به اقتصاد کشور تلاش می کند.

سخنان مقام معظم رهبری، فصل الخطاب مبارزه با مفسدان اقتصادی است
 
وی ادامه داد: پاسخ مقام معظم رهبری به نامه آیت الله -رئیس قوه قضائیه- درباره مبارزه با اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی که طی آن تاکید کردند «مقصود آن است که مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد. در مورد اتقان احکام دادگاه‌ها دقت لازم را توصیه فرمائید.»، فصل الخطاب مسئولان در مبارزه با مفسدان اقتصادی است.

موسس و مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری، با اشاره به راه اندازي گشت هاي ويژه مبارزه با احتكار و گرانفروشی در کشور، اظهار کرد: چند وقتي است مردم در مراجعه به بازارهاي مختلف اين جمله را مي شنوند که « فروش نداريم» يا «هفته آينده بياييد» درحالی که به نظر می رسید کیفیت برخورد با این جرائم آشکار، درست نبوده است و گاهی به نظر می رسد مسئولان دستگاه های مرتبط، به نظاره اين تخلف ها نشسته اند و نظارت واقعی را اعمال نمی کنند.

آیت الله حسینی مازندرانی با بیان اینکه امنیت کشور ما در منطقه سراسر جنگ و آتش خاورمیانه، مثال زدنی است، گفت: درحالی که کشورهایی مانند افغانستان، عراق، سوریه و یمن، هر روز با حوادث تلخی روبرو هستند، ایران عزیز ما به لطف تدابیر حکیمانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و پایمردی مردم انقلابی و ولایت مدارمان، در امنیت کامل به سر می برد.
 
ایشان با بیان اینکه مبارزه با تمامی جنبه های فساد اعم از فساد اجتماعی، فرهنگی و اداری دارای اهمیت ویژه ای است اما فساد اقتصادی و مبارزه با انواع آن در شرایط کنونی جامعه که با بحران های اقتصادی روبروست در اولویت اول مسئولان باید قرار گیرد، بیان کرد: دشمن با یارگیری در داخل و افزایش تبلیغات رسانه ای، به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اخلال در ساختار فرهنگی و اقتصادی کشور است.

مفسر قرآن کریم با اشاره به موضوع «احتکار» که یکی از مصادیق اصلی فساد اقتصادی است، اظهار کرد: احتکار یکی از مصادیق فساد اقتصادی بوده و باید با شدت هرچه بیشتر با آن مقابله و در جهت شناسایی محتکرین تلاش شود به ویژه احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم، اقلام خوراکی، دارو، پوشاک و ضرورت های زندگی که موجب بروز بحران اقتصادی می شود. مردم از این موضوع ناراحت هستند که مسئولان مبارزه با مظاهر فساد را رها می کنند، برای نمونه مبارزه با حقوق های نجومی که بنده جزو اولین کسانی بودم در ایران، که نسبت به آن هشدار دادم، سرانجام مشخصی پیدا نکرد، درحالی که مردم عزیز ما منتظر شنیدن گزارش نهادهای مختلف کشور درباره میزان مبارزه شان با حقوق های نجومی و مفسدان اقتصادی هستند.

بسیج، بازویی توانمند در مبارزه با محتکران است
 
مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری در ادامه با اشاره به اعلام آمادگی فرمانده سازمان بسیج مستضعفین برای مبارزه با محتکران و مفسدان اقتصادی، گفت: دشمنان انقلاب و نظام اسلامی در صدد ضربه زدن به نظام از طریق تحریم و ضربه اقتصادی به مردم جامعه اسلامی ایران هستند، که در این میان نباید از نقش مهم و تاثیرگذار بسیج در شناسایی محتکرین و معرفی آنان به مراجع قانونی غفلت نمود زیرا نیروهای مخلص و متدین بسیجی در همه مراحل انقلاب اسلامی، پیشگام عرصه جهاد و شهادت بوده اند و امروزه نیز حتما در مبارزه با اخلال گران اقتصادی، موفق خواهند بود.

مازندرانی در ادامه، دوباره به نامه رئیس قوه قضاییه به مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی به دلیل آیین دادرسی کیفری اعلام می‌کند که موانعی در پیش‌رو برای رسیدگی به پرونده‌های اقتصادی دارد که از این رو درخواستی از مقام معظم رهبری انجام شد تا موانع پیش‌روی دستگاه قضایی برطرف شود، امیدواریم قوه قضائیه از این پس با جدیت بیشتر با مفسدان اقتصادی مبارزه کند.

این نماینده ولی فقیه و مراجع معظم تقلید با بیان اینکه با مراجعات زیادی از سوی گروه های مختلف مردم درباره مسائل و مشکلات اقتصادی روبرو است، اظهار کرد: آحاد مردم به ویژه نیازمندان از وضعیت اقتصادی کشور بسیار گلایه دارند و من افرادی را می شناسم که «هندوانه» شام شبشان شده است. این وضعیت به هیچ وجه زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

مبارزه با دانه درشت‌ها و آقازاده ها گام اول مبارزه با اخلال گران اقتصادی است
 
مسئول حوزه علمیه امام حسین(ع) شهر ری با اشاره به اسناد موجود درباره دخالت دانه درشت‌ها و آقازاده ها در اقتصاد کشور و ایجاد شبکه‌های فساد توسط آنها‌، خاطرنشان کرد: مردم آماده شنیدن گزارش دستگاه های مرتبط با حوزه اقتصاد هستند و ما امیدواریم مسئولان کشور اجازه ندهند افزایش مشکلات اقتصادی به وحدت ملی ایرانیان ضربه وارد آورد.

این مفسر قرآن کریم و استاد اخلاق حوزه علمیه با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد باید ابتدا از قدرتمندان شروع شود یعنی ابتدا باید افراد صاحب قدرت و کسانی که دارای رانت هستند مورد بازخواست قرار گیرند و سپس سراغ افرادی رفت که با اتصال به اینها فساد می‌کنند، اظهار کرد: مردم عزیز ما همیشه در صحنه های مختلف انقلاب اسلامی مانند راهپیمای های روز قدس و 22 بهمن، و همچنین در انتخابات، حضور چشمگیر و دشمن شکنی داشته اند، بنابراین مسئولان کشور باید با انجام اقدامات موثر، ملت ما را با ادامه راه امام خمینی(ره) و شهدا امیدوار نگه دارند.
 
حسینی مازندرانی در پایان تاکید کرد: مشکلات اقتصادی، آسیب های اجتماعی و معضلات فرهنگی کشور حتما با توکل بر خداوند متعال، عنایت حضرت ولی عصر(عج) به نظام جمهوری اسلامی ایران، رهنمودهای مدبرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایستادگی و بصیرت مردم و اقدام انقلابی و متعهدانه مسئولان کشور، برطرف خواهد شد.
کد مطلب : 241222