توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
چگونه با خودروی شخصی به آنتالیا سفر کنیم
کشور ترکیه را می توان یکی از زیباترین کشورهای همسایه ایران دانست.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز کشور ترکیه را می توان یکی از زیباترین کشورهای همسایه ایران دانست. به دلیل زیبایی طبیعی این کشور و تاریخ هیجان انگیز آن شاهد جاذبه های گردشگری فوق العاده خاص و جذابی در کشور ترکیه هستیم. این کشور شهرهای مختلفی دارد که از مهم ترین آن ها می ‌توان به شهر زیبای آنتالیا اشاره کرد. آنتالیا یکی از جنوبی ترین شهرهای کشور ترکیه است که جمعیت آن در حدود ۲ میلیون نفر بوده ولی با این حال، این شهر اهمیت بسیار زیادی از نظر توریستی برای کشور ترکیه دارد.

شهر آنتالیا به قدری زیبا است که از آن به عنوان جذاب ترین و خاص ترین شهر ترکیه یاد می ‌شود و همین موضوع سبب شده تا افرادی که قصد سفر به کشور ترکیه را دارند، شهر آنتالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. در این مطلب قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید با خودروی شخصی خود به ترکیه سفر کرده و از شهر آنتالیا دیدن کنید، از این رو در صورتی که به دنبال روشی کم هزینه برای سفر به ترکیه هستید پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.راه های سفر با خودرو شخصی به آنتالیا

به صورت کلی اگر قصد داشته باشید تا با هواپیما به کشور ترکیه سفر کرده و از شهر آنتالیا دیدن کنید، باید هزینه بسیار زیادی را صرف حمل و نقل کنید اما، یکی از کم هزینه ترین روش ‌هایی که می‌ تواند شما را به کشور ترکیه برساند، استفاده از خودروی شخصی برای سفر است. شما می توانید با استفاده از خودرو شخصی خود سفر به ترکیه را آغاز کنید، اما پیش از آن نیاز است تا فرایند های مختلفی را برای این منظور انجام دهید.

اولین فرآیندهایی که لازم است تا برای سفر با خودرو به ترکیه انجام دهید شامل دریافت گواهینامه بین المللی، پلاک ترانزیت، کسب جواز خروج خودرو و برخی موضوعات دیگر است که تمامی این فرایندها را کاپوتاژ نامیده می‌ شوند و هزینه آن حدوداً یک میلیون تومان خواهد بود. پس از پرداخت این هزینه و انجام فرایند های گفته شده، حجم بسیار زیادی از مسیر سفر به آنتالیا با خودرو شخصی برای شما هموار خواهد شد. بعد از آن وارد مرحله دیگری از سفر به کشور ترکیه و شهر آنتالیا می شوید که انتخاب مسیر حرکت است.اطلاعات مرزهای ایران و ترکیه برای سفر با خودرو شخصی


برای خروج از کشور ایران و سفر به ترکیه مرز های مختلفی وجود دارد که از نزدیک ترین مرزهای ممکن برای سفر از شهر تهران به کشور ترکیه می توان به مسیر مرز بازرگان اشاره کرد. البته به غیر از گذرگاه مرزی بازرگان می ‌توان به گذرگاه مرزی رازی نیز اشاره داشت که در منطقه خوی واقع شده است. این مرز برای افرادی که قصد سفر به شهر وان را دارند گزینه بسیار مناسبی است زیرا این مسیر هم امن بوده و هم کوتاه است. بی شک انتخاب مسیر یکی از مهم ترین پارامترهایی است که می ‌تواند سفر شما را کم خرج یا پر هزینه کند.

شما باید در گام اول از انتخاب مسیر، مرز خود را برای خروج از کشور مشخص کرده و در ادامه تعیین کنید که قصد دارید پس از ورود به خاک کشور ترکیه از چه راهی وارد شهر زیبای آنتالیا شوید. یکی از مهم‌ ترین ابزارهای که می‌ تواند به شما کمک کند تا با استفاده از خودروی شخصی به کشور ترکیه و شهر آنتالیا سفر کنید و از این شهر فوق العاده داشته باشید، اپلیکیشن نقشه گوگل است که در طول مسیر می ‌تواند سریع ترین راه ها را به شما نمایش دهد.هزینه سفر به آنتالیا با خودرو شخصی


اگر قصد دارید تا به جای سفر با تور ترکیه از خودرو شخصی برای بازدید خود از کشور ترکیه استفاده کنید، باید در رابطه با هزینه های سفر خود تحلیل درستی داشته باشید. در وهله اول شما باید هزینه ای را صرف کاپوتاژ خودرو خود کنید که بخشی از هزینه سفر شما با خودرو شخصی مربوط به این قسمت خواهد بود و پس از آن در طول سفر باید هزینه بسیار زیادی را صرف بنزین کنید، زیرا بنزین در کشور ترکیه بسیار گران تر از کشور ایران است. همین موضوع سبب می‌ شود تا افرادی که قصد سفر به آنتالیا با خودرو شخصی را دارند با بررسی هزینه بنزین سفر خود را بودجه بندی کنند تا بتوانند سفر ارزانی به شهر آنتالیا داشته باشند.

بدون شک باید گفت که عمده هزینه سفر به ترکیه با خودروی شخصی مربوط به هزینه بنزین بوده و اگر شما بتوانید این چالش را حل کنید، می توانید سفر مقرون به صرفه ای به شهر آنتالیا با خودرو شخصی داشته باشید. پس از رسیدن به شهر آنتالیا باید هزینه رزرو هتل و خورد و خوراک را نیز در نظر گیرید.

خوشبختانه هتل های ترکیه قیمت های مناسبی دارند و شما می توانید با توجه به بودجه خود هتلی در آنتالیا را رزرو کنید. برای آن که بتوانید هزینه اقامت در کشور ترکیه را کاهش دهید، می توانید در فصل هایی از سال به این کشور شهر آنتالیا سفر کنید که تعداد گردشگران کمی به این شهر سفر می ‌کنند. همین موضوع باعث می‌ شود تا هزینه هتل ها به طرز چشمگیری کاهش پیدا کرده و شما بتوانید با قیمت بسیار پایینی در هتل های شهر آنتالیا اقامت کنید.
کد مطلب : 285729