توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۵
بنیاد مستضعفان در آفساید!
چندی پیش بود که برخی رسانه های خبری از هزینه کرد حدود 120 میلیاردی بنیاد مستضعفان برای تعمییرات و بهینه سازی ساختمان مربوط به این بنیاد خبر دادند. تعمییراتی که به طراحی آب نمای جلوی ساختمان و محوط سازی بیرونی ساختمان به مبلغ یک میلیارد تومان یا دکوراسیون طبقات حدود 10میلیارد تومان هزینه در بر داشت.
بنیاد مستضعفان در آفساید!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز چندی پیش بود که برخی رسانه های خبری از هزینه کرد حدود 120 میلیاردی بنیاد مستضعفان برای تعمییرات و بهینه سازی ساختمان مربوط به این بنیاد خبر دادند. تعمییراتی که به طراحی آب نمای جلوی ساختمان و محوط سازی بیرونی ساختمان به مبلغ یک میلیارد تومان یا دکوراسیون طبقات حدود 10میلیارد تومان هزینه در بر داشت.
 
با دیدن این ارقام عجیب و نجومی، حدس و گمان بر این بود که بلافاصله بنیاد مستضعفان تکذیب خواهد کرد. اما بنیاد مستضعفان پس از چند روز تاخیر بدون تکذیب ارقام صرفا به این موضوع پرداخت که برای جابجایی هلدینگ ها و استفاده از ظرفیت ساختمان ها چنین هزینه کردی عقلایی است. اما نگفت هزینه های میلیاردی برای آب نما و محوطه سازی و دکوراسیون چه توجیه منطقی دارد؟                 
 
 در شرایطی که کشور در گیرو دار تحریم های ظالمانه است و دولت محترم! صرفا سر در تنبان سیاست و حاشیه های آن کرده و کلا با اقتصاد بخصوص از نوع مقاومتی اش قهر است، مردم هم با بیکاری و تورم و رکود روزانه دست و پنجه نرم می کنند و در این میان مستضعفان و محرومین فشارهای مضاعف اقتصادی را متحمل می شوند و بیشتر از هر زمان دیگر نیازمند دستگیری، هزینه کردهای تشریفاتی بنیاد مستضعفان، نمکی است بر روی زخم محرومیت!
 
متاسفانه روزگاری است در کشور، نوشدارو بعد از مرگ سهراب یک رویه و رسم نانوشته شده است، اینچنین که می گذاریم با سازوکارهای غلط و ولنگ و باز، اختلاس و فساد و هزینه کردهای اشتباهی و... صورت بگیرد و بعد اگر دست و زورمان رسید تلاش می کنیم با هزار و یک حاشیه خسارت ها را جبران کنیم.  
 
با وجود اینکه بنیاد مستضعفان در جوابیه خود نسبت به برخی از هزینه کردهای  120 میلیاردی چراغ خاموش عمل کرده و هیچ دلیلی اقامه نکرده به نظر می رسد می بایست قبل از ریختن آب و از دست رفتن بودجه باید دستگاه های نظارتی ورود کنند و از دست رفتن بودجه های مرتبط با محرومین جلوگیری کنند، هرچند برخی از هزینه های اعلامی اجتناب ناپذیر است.
 
اقدامی که قطعا به افزایش سرمایه اجتماعی اعتماد نسبت به دستگاههای نظام منجر خواهد شد.
کد مطلب : 229226