توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۰
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز مطرح کرد/
شهید بهشتی؛ وزیری که مدیر مدرسه شد
به یاد دارم شهید آیت‌الله بهشتی که مجتهد برجسته و از نظر علمی در حد وزارت یک وزارتخانه مهم بودند، با هدف مصونیت جوانان از گزند دسیسه های دین زدایی دشمن، مدیریت مدرسه دین و دانش را در قم برعهده گرفتند.
شهید بهشتی؛ وزیری که مدیر مدرسه شد
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز سیدهاشم حمیدی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و استاد درس خارج فقه حوزه علمیه در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله دکتر سیدمحمدحسین بهشتی و هفته قوه قضائیه که در مسجد انصارالحسین(ع) تهران برگزار شد با بیان اینکه شهید بهشتی جزو شخصیت های برجسته اخلاقی، علمی و مدیریتی ایران بودند که توسط گروهک تروریستی منافقین به شهادت رسید، گفت: من ایشان را از دهه چهل (هجری خورشیدی) می شناسم و در آن زمان نیز اخلاق مداری، استعداد فوق العاده و دانش گسترده شهید بهشتی، زبانزد عام و خاص بود.

وی با اشاره به تعابیر زیبای امام خمینی(ره) درباره شهید بهشتی، خاطرنشان کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی شهید آیت‌الله بهشتی را مجتهد و ملتی برای ملت ایران توصیف کردند و شهادت ایشان را ضایعه ای دردناک برای انقلاب اسلامی و نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران توصیف کردند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه شهید آیت‌الله بهشتی نقش مهمی در تثبیت اصل ولایت فقیه در قانون اساسی و مدیریت جامعه اسلامی ما داشتند، افزود: گروهک های ضد انقلاب به ویژه منافقین به همین دلیل حملات بسیاری به شخصیت ایشان داشتند و سرانجام دکتر بهشتی را ناجوانمردانه همراه با حدود 70 تنِ دیگر از مدیران و مسئولان انقلابی کشور، به شهادت رساندند.

شهید آیت‌الله بهشتی، مجتهدی برجسته بودند
 
آیت‌الله حمیدی در ادامه به شخصیت متواضع و اخلاق مدار اولین رئیس دستگاه قضای کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: به یاد دارم شهید آیت‌الله بهشتی که مجتهد و از نظر علمی در حد وزارت یک وزارتخانه بودند، با هدف مصونیت جوانان از گزند دسیسه های دین زدایی دشمن، مدیریت مدرسه دین و دانش را در قم برعهده گرفتند.

استاد درس خارج فقه و مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: شهید بهشتی مدام به روحانیون و مبلغان تاکید می کردند اگر طلاب با دانش و مهارت های روز آشنا نباشند و نتوانند به پرسش های جوانان در حوزه های مختلف، پاسخ دهند، آنگاه جوانان از آنها ناامید می شوند و ممکن است به دام دشمنان بیفتند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه، نقش قوه قضائیه را در مدیریت صحیح جامعه و حرکت کشور در مسیر ارزش های اسلامی و آرمان های انقلاب، مهم و ارزشمند دانست و اظهار داشت: قوه قضائیه همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید با صلابت و شجاعت و تدبیر با مفاسد اقتصادی، زورگویی ها و اختلاس ها مقابله کند و اجازه ندهد مفسدان آزادانه در کشور رها باشند.

حمیدی در پایان با بیان اینکه اقدامات قوه قضائیه باید در راستای عدالت محوری و قانون مداری، و همچنین مقابله با مفاسد خرد و کلان باشد، گفت: هرچقدر  این قوه در عمکرد خود موفق تر باشد مطمئنا توفیقات نظام اسلامی در مبارزه مستمر با استکبار جهانی بیشتر خواهد بود.
کد مطلب : 238802