توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۴
ترامپ: قوانین مجازات چین را امضا کردم
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر به پکن تاخت و گفت که سازمان بهداشت جهانی عروسک خیمه‌شب‌بازی چین است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در نشست خبری روز سه‌شنبه خود در کاخ سفید اعلام کرد که قوانین مربوط به تحریم و مجازات چین در خصوص آنچه را «سرکوب اعتراضات مردم هنگ‌کنگ» خوانده، امضا کرده است.

وی با بیان اینکه هیچ کشور به‌اندازه چین از آمریکا سوءاستفاده نکرده است، افزود: از این پس صادرات تکنولوژی‌های مهم به چین و دیگر فناوری‎هایی که برای این کشور مفید است، متوقف می‏‌شود.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا تصمیم گرفته است از تکنولوژی شرکت «هوآوی» چین استفاده نکند، ابراز کرد: آمریکا بسیاری از کشورها را متقاعد کرده است که دیگر از خدمات شرکت هوآوی چین استفاده نکنند.

ترامپ تصریح کرد: ما به‌دلیل عملکرد رؤسای جمهور سابق و خروج میلیاردها دلار از خزانه آمریکا، چین را آباد کردیم و زندگی جو بایدن چیزی جز هدایای متوالی به حزب کمونیست چین نیست. بایدن به‌عنوان نامزد دموکرات‎ها در انتخابات، خوش‎شانس‌ترین است چراکه او و پسرش با چین رابطه دارند.

وی در ادامه اظهارات خود علیه جو بایدن رقیب انتخاباتی خود اضافه کرد: بایدن با اجازه دادن به پیوستن چین به سازمان تجارت جهانی بزرگترین خطای ژئواستراتژیک را مرتکب شد و از این طریق باعث شد اقتصاد چین رشد کند.

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر به خروج آمریکا از سازمان بهداشت جهانی اشاره کرد و گفت که سازمان بهداشت جهانی به عروسک خیمه‌شب‌بازی چین تبدیل شده است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 285044