توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۴
اهانت و هتک حرمت ممنوع اما انتقاد جایز
مقام معظم رهبری بارها نشان داده اند که یکی از منتقدین جدی دولت طی چندین ساله گذشته از جایگاه امامت و ولایت بوده اند مثل: (رسیدگی جدی به معیشت مردم، اقتصاد مقاومتی؛ اجراء صحیح برجام؛ مسائل فرهنگی کشور، تحریفهای مکرر روحانی در خصوص جایز بودن انتقاد به پیامبر(ص) و امام زمان(عج)؛ مذاکره امام حسین(ع) بایزیدیان، صلح امام حسن(ع)، توجه به معنویت جامعه؛ گرانی و تورم...
اهانت و هتک حرمت ممنوع اما انتقاد جایز
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز پس از سخنرانی دوهفته پیش آقای روحانی درخصوص تحریف صلح امام حسن (ع) و القاء آن به جامعه؛ بعضی افراد خودی به دلیل اعتراض شدید به عملکرد خسارتبار ۷ ساله رئیس جمهور؛ انتقادات و اهانتها و هتک حُرمتهایی به دولت و شخص رئیس جمهور داشته اند و به فرموده رهبری اگر چه در میان اینها برادران خوبی بوده و هستند لکن کار غلطی بود و نباید تکرار شود.

بابهره گیری از فرمایشات معظم له به چند نکته بسیار مهم اشاره می شود:

۱- مقام معظم رهبری بارها نشان داده اند که یکی از منتقدین جدی دولت طی چندین ساله گذشته از جایگاه امامت و ولایت بوده اند مثل: (رسیدگی جدی به معیشت مردم، اقتصاد مقاومتی؛ اجراء صحیح برجام؛ مسائل فرهنگی کشور، تحریفهای مکرر روحانی در خصوص جایز بودن انتقاد به پیامبر(ص) و امام زمان(عج)؛ مذاکره امام حسین(ع) بایزیدیان، صلح امام حسن(ع)، توجه به معنویت جامعه؛ گرانی و تورم؛ تقویت اقتصاد و نگاه به توانائیهای داخلی، پرهیز از نگاه به آمریکا و غرب؛ باور داشتن قدرت ملی؛ جلو گیری از قاچاق ارز و کالا؛ عدم اتکاء به اقتصاد نفتی؛ اعتراض به حقوقهای نجومی؛ پرهیز از بکارگیری مدیران حرامخور و نجومی بگیر و عزل آنها از مدیریتهای کلان کشور؛ همدردی با مردم و ارتباط مستمر با مردم؛ عدم بهره گیری از افراد فتنه گر۸۸ و نالایق، تقویت تولید داخل و صادرات؛ دلجوئی و نگاه ویژه به افراد ضعیف جامعه، پاسخ شفافِ عملکرد دولت به مردم و منتقدین؛ اشتغال وازدواج و مسکن جوانان؛ جلو گیری از تحدید نسل و دهها مورد دیگر) که بارها و مستمر از طریق رسانه ملی اعلام شده است.

۲- مقام معظم رهبری علیرغم گلایه ها و انتقادات شدید به دولت؛ برای چندمین بار؛ و برای مصلحت و حفظ اصل نظام؛ خودشان را هزینه مسئولین قوا، بویژه ایندفعه شخص آقای روحانی نموده اند که ایشان در این مدت باقیمانده بتوانند بکار خود ادامه دهند.

۳- اشتباه برداشت نشود؛ حضرت آقا هرگونه هتک حرمت و اهانتی را به آحاد جامعه و بویژه سران قوا؛ غلط و حرام دانستند اما انتقاد را حق مردم و جایز دانسته اند و مسئولین هم باید بپذیرند.

۴- آقای روحانی باید این حمایت و هزینه شدن رهبری را؛ با عمل و گفتار خود و در این مدت باقیمانده اصلاح نمایند.

۵- آقای روحانی فراموش نکنند که در قضیه افزایش قیمت بنزین آبانماه سال ۹۸ که می رفت به یک بحران وسیع تبدیل شود، حضرت آقا خود را برای ایشان و آقای لاریجانی هزینه نمودند که به کشور آسیب نرسد. تاجائیکه بعضا افراد انقلابی؛ و ولایی تامدتها هم نتوانستند این موضع گیری رهبری را هضم نمایند ‌اگر چه مطیع امام خود بوده و خواهند بود.

۶- آقای روحانی باید بدانند که رئیس جمهور خوبی برای مردم؛ و یاور مناسبی برای رهبری نبوده و با تدبیرهای غلط و استفاده از مدیران ناکارآمد و حزبی؛ کشور را به این نقطه نامطلوب رسانده اند و انبوهی از شکایات و دلخوری و کینه دردل آحاد جامعه بوجود آورده اند و تنها کسی که مردم را آرام نگهداشته؛ باور دینی و قلبی به دستورات رهبر معظم انقلاب می باشد.

بنابراین: انتظار می رود که دوستان و لایتمدار و انقلابی؛ از اهانت و هتک حُرمت به مسئولین و بویژه سران قوا پرهیز نمایند که این امرِ رهبری یک تعارف و صرفاً یک نصیحت مشفقانه نیست؛ بلکه یک دستور و تکلیف شرعی است اما هرگونه انتقاد دلسوزانه و سئوال از مسئولین قوا؛ بویژه رئیس جمهور به قوت خود باقیست و نباید فراموش شود.

مهم این است که درک و فهم صحیح از فرمایشات امام المسلمین داشته و نسبت به دستورات ایشان تعهد وتعبد ولائی داشته باشیم ان شاء الله.

۴ آبانماه  ۹۹  فرهادنیا
کد مطلب : 289248