توصيه به ديگران
۱
پنجشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۱
تاکیدات رهبری در باب حجاب حجت را بر مسئولان دانشگاهی تمام کرد
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: تفاوت فرمایشات رهبری با سال های قبل، این بود که کاملا شفاف، روشن و دقیق مساله رعایت حجاب و عفاف را بیان و حجت را بر مسولان دانشگاهی تمام کردند.
تاکیدات رهبری در باب حجاب حجت را بر مسئولان دانشگاهی تمام کرد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری، فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار دانشجویی مانند همه سال‌ها با نسل جوان مملو از نکات کلیدی و نکات اساسی بوده که حقیقتاً ارزشمند و راهگشا برای نسل امروز و فردای میهن اسلامی است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه این سخنرانی حاوی ۱۰ محور اساسی بود، افزود: این ۱۰ محور هم برای نسل جوان و هم دانشجو بسیار حائز اهمیت است؛ یکی از محورهای مطرح شده، مساله حجاب و حیا اسلامی در فضای دانشگاه بود که البته قبلاً بارها و بارها رهبری با ادبیات دیگری این موضوع را مطرح کرده بودند.

کلانتری ادامه داد: تفاوت فرمایشات ایشان با سال‌های قبل، این بود که کاملاً شفاف، روشن و دقیق مساله رعایت حجاب و عفاف را بیان و حجت را بر مسئولان دانشگاهی تمام کردند. بنابراین همه در ارتباط با این موضوع مسئول هستند و باید با دقت و جدیت تمام در این حوزه کار کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه دانشجویان نیز باید شئونات را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: اولاً و به ذات خود دانشجویان خواهر و بردار باید در محیط تحصیل مراقبت کنند و فضایی به وجود نیاید که دستورالعمل‌های الهی و قرآن و اسلام زیر پا گذاشته شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از محورهای مطروحه در باب گفتمان سازی در مسائل مهم نظام و ارائه راه حل های مختلف بود که باید در جامعه اتفاق بیافتد؛ مسأله‌ای که در واقع باید در ادبیات عمومی جامعه، صدا و سیما و مطبوعات مطرح شود.

کلانتری با اشاره به فرمایشات رهبری درباره تشکیل دولت جوان و حزب اللهی گفت: این دولت در واقع داروی حل مشکلات است و باید خستگی ناپذیر باشد. این دولت باید زمان را برای حل مشکلات مردم غنیمت بشمرد و آرمان‌های نظام را مورد توجه مستمر خود قرار دهد.

وی درباره فعالیت‌های دانشگاه در حوزه عفاف و حجاب گفت: دانشگاه آزاد در طول سه سال گذشته رهنمودهای رهبری را سرلوحه کار خود قرار داده است؛ این دانشگاه یک سال و نیم با همه وجود در حوزه عفاف و حجاب کار کرده و به نظرم هیچ یک از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به اندازه دانشگاه آزاد در این حوزه کار نکرده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان این مطلب که دستورالعمل آراستگی در دانشگاه آزاد را مهر ۹۷ به واحدها ابلاغ کردیم، گفت: فعالیت‌های دانشگاه آزاد در این حوزه استمرار می‌یابد.

به گزارش مهر کلانتری در ادامه تاکید کرد که حوزه فکری دانشگاه قطعاً بر تمامی محورهای مورد تاکید رهبری متمرکز خواهد شد و برنامه‌هایی را دنبال خواهد کرد.
کد مطلب : 282542