توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۹
کسانی که لوکوموتیو انقلاب اسلامی را به لبه پرتگاه برده و دیگران را متهم می کنند!
اوضاع اصلاح طلبان هرروز که می گذرد خراب و خرابتر می شود و امروز کار به جایی رسیده که برای فرار از شکست بزرگ 1400و اخراج از ساختار قدرت و ثروت چنان از خود بیخود شده اند که کارشان به توهم و خیال پروری انجامیده است و هریک به فراخور حال خود گوشه ای از این تخیلات خطرناک را به تصویر می کشند.
کسانی که لوکوموتیو انقلاب اسلامی را به لبه پرتگاه برده و دیگران را متهم می کنند!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز اوضاع اصلاح طلبان هرروز که می گذرد خراب و خرابتر می شود و امروز کار به جایی رسیده که برای فرار از شکست بزرگ 1400و اخراج از ساختار قدرت و ثروت چنان از خود بیخود شده اند که کارشان به توهم و خیال پروری انجامیده است و هریک به فراخور حال خود گوشه ای از این تخیلات خطرناک را به تصویر می کشند.

امروز در خبر ها چنین آمده بود که: علی نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران با سیاه نمایی تمام عیار مدعی شده است که لوکوموتیو جمهوری اسلامی به لبه پرتگاه رسیده و راه نجات از این پرتگاه تائید صلاحیت اصلاح طلبان است!

حکایت عکس العمل این جماعت در برابر شکست به حکایت مورچه ای می ماند که قطره ای باران رویش چکید, داد و فریاد برآورد چه نشسته ايد که دنیا را آب برد. این همه تعارض رفتاری در اردوگاه روبه انحطاط رفته اصلاح طلب ها نشان صادقی از سرگردانی اعضا پریشان حال آنها در تشخیص درست منافع ملی و مردم و بریدگی از مردم است و همین بیخبری و بی بصیرتی ایشان است که راه انحراف و پشت کردن به منافع ملی انقلاب و کشور را وارونه می بینند و لوکوموتیو خود را لوکوموتیو انقلاب می پندارند و سقوط قزیب الوقوع خویش را سقوط نظام و انقلاب قلمداد می کنند.

اردوگاه اصلاح طلبان عموما و کارگزارانی ها خصوصا بیشتر به جریانی دنیا گرا، غرب گرا و ثروت مدار در تصمیمات سیاسی و اجتماعی خود معروف است و از همین روست که در دولت های میرحیسن موسوی، سازندگی هاشمی رفسنجانی، اصلاحات محمد خاتمی و دولت اعتدال حسن روحانی بر خلاف دیگر جریانات اصلاح طلب که بیشتر بدنبال اشغال مناصب سیاسی و قدرت سیاسی بوده اند این جریان بیشتر تمایل به کسب مناصب اقتصادی در کابینه داشته است.

لاکن با نزدیک شدن به ماههای پایانی دولت حسن روحانی کارگزارانی ها مصالحه جو هم بیشتر به سمت نوعی رادیکالیزم سیاسی سوق پیدا کرده اند که از این رهگذر در کنار رهیافت های مالی گوشه چشمی هم به مناصب سیاسی داشته باشند. کارگزارنی ها که عموما تحصیلکردگان مراکز آموزشی غرب هستند امروز در همراهی با همفکران انقلاب را لوکوموتیوی می بینند که در حال سقوط به دره است در نتیجه چند عامل در رفتارهای سیاسی ایشان بشرح ذیل قابل رویت شده است که تاکنون کمتر می شد در مواضع ایشان نشانی پر رنگ از آن را پیدا کرد:

1- حضور چهار دوره کامل کارگزارانیها و مجموعه اصلاح طلبان در هرم قدرت(دوران دولت های موسوی، هاشمی، خاتمی و روحانی) که این حاکمیت امروز هم وجود دارد لذا اگر دره ایی هم باشد بانی و سازنده آن بدون شک اصلاح طلبان هستند، بدون برنامه و استراتژی مشخص و نگاه به خارج و بیکانه با ظرفیت های داخل.

* این کارگزارانی اصلاح طلب می خواهد کسانی را که بانی وضعیت معیشت و اقتصاد ناتوان امروز جامعه را تنها ناجیانی معرفی کند که می توانند این کویر خود ساخته را به گلستانی سبز و خرم تبدیل کنند.

* نمازی می گوید اگر بایدن (معاون اوباما ناقض برجام و جزو سازندگان داعش) پیروز شود باید در شعارهایمان تجدید نظر کنیم و به طور کلی اصلاح طلبان پیگیر مسائل خسارت از آمریکا و عذرخواهی نیستند. این صحبت ها یعنی طرف مقابل که دشمن تابلودار ملت ایران است با خیال راحت به رفتارهای خباثت آلود خود ادامه دهد و هر کاری که علیه ملت ایران انجام دهد کاملا بدون هزینه است.

* برخی سخنان نمازی نشان می دهد که وی باوری به فتنه گر بودن خاتمی ندارد. اصل مهم انقلاب اسلامی اصل ولایت فقیه است و باورمندی به آن شاخصی مهم در رد و یا تایید صلاحیت افراد. ببینید نمازی در این باره چه می گوید: وی در پاسخ به اینکه کدام یک از چهره‌های اصلاح‌طلب گزینه مناسبی برای کاندیداتوری در انتخابات ۱۴۰۰ هستند؟ افرادی چون خاتمی/ کرباسچی/ محسن هاشمی و حسین مرعشی را گرینه های مناسب معرفی می کند و این بعنی اوج فقر و قحط الرجال در جریان اصلاحات .

2- برای اثبات اینکه جریان اصلاحات به پایان راه خود رسیده و گره زدن حیات سیاسی خود به حیات انقلاب اسلامی موید همین نکته است به تازه ترین افاضه یکی دیگر از افراد این جریان اشاره می کنیم که او هم مطالبی شبیه مطالب نمازی را بر زبان آورده و با زبان بی زبانی تایید کرده است که امیدی به ماندن در قدرت ندارند. آذر منصوری، فعال اصلاح طلب و عضو شورای مرکزی حزب «اتحاد ملت» در ادامه پروژه ذوق زدگی از پیروزی بایدن می گوید: اگر از فرصت بایدن استفاده نکنیم مردم از کل حاکمیت رویگردان می‌شوند/ نتیجه انباشت نارضایتی‌ها هم معلوم است.

در نتیجه باید افزود که ظاهرا این ماههای پایانی دولت روحانی را باید دوران پایان حیات سیاسی جریان اصلاح طلب استحاله خواه تلقی کرد که برای زنده ماندن در قدرت حاضر است جمهوری اسلامی را هم وجه المصالحه خود در مذاکره با غرب قرار دهد لذا ادامه این قبیل افاضات از سوی دیگر افراد اصلاح طلب دور از انتظار نیست اما باید توجه نمود که تاکنون این سخنان از سوی افراد شاخص طرح نمی شود و بیشتر به نوعی حساسیت سنجی و رد کردن خطوط قرمز با کمترین هزینه را مد نظر دارد.

بیاد داشته باشیم که این قبیل سخنان چندی پیش از سوی مصطفی تاج زاده اصلاح طلب محکوم فتنه نیر مطرح شد که نتوانست اقبال و نظر مثبت افکار عمومی را برانگیزد.

رضا احمدزاده
کد مطلب : 290246