توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۴
سفارت روسیه: ملوانان روس نفت‌کش انگلیسی در سلامت کامل
سفارت روسیه در تهران اعلام کرد، هیچ خطری جان ملوانان روس نفت‌کش انگلیسی توقیف شده توسط ایران را تهدید نمی‌کند، آنها آزادانه و بدون هیچ محدودیتی در عرشه این کشتی تردد دارند، ولی بر اساس حقوق بین‌الملل دریایی نمی‌توانند آن را ترک کنند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، سفارت روسیه در تهران اعلام کرد که هیچ خطری جان و سلامت خدمه تانکر نفت‌کش انگلیسی توقیف شده توسط ایران در تنگه هرمز را تهدید نمی‌کند.

 
پیش از این مشخص شده بود که در میان خدمه این نفت‌کش، سه ملوان روسی نیز حضور دارند.

 
"آندری گانینکو" سخنگوی سفارت روسیه در گفتگوی تلفنی با این خبرگزاری، در این رابطه یادآوری شده است: «دولت ایران سفارت روسیه در تهران را متقاعد کرده که ملوانان روسی این تانکر در سلامتی کامل بسر برده و هیچ خطری جان آنها را تهدید نمی‌کند. ولی این افراد مطابق با حقوق بین الملل دریایی تا پایان یافتن تحقیقات لازم،  نمی‌توانند عرشه آن را ترک کنند.»

 
به گفته این دیپلمات، خدمه نفت‌کش انگلیسی که به بندر عباس منتقل شده، در عرشه آن باقی مانده‌اند. ملوانان این تانکر آزادانه در این کشتی رفت و آمد داشته و هیچ گونه محدودیتی برای آنان در نظر گرفته نشده است.


گانینکو یادآور شد که دیپلمات‌های روسی تلاش می‌کنند تا با اتباع ملوانان روسی این تانکر ارتباط برقرار کنند و در این رابطه با دفتر وزارت خارجه ایران در بندر عباس در تماس هستند. 
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 265920