توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۳۴
غریب مدینه؛ به بهانه شهادت امام حسن مجتبی (ع)
امام مجتبی(ع) علیرغم موضع قدرت و موقعیت مناسب سیاسی و نظامی و روحی و روانی جامعه؛ مجبور شدند برای بقاء اسلام؛ به صلح با معاویه که امروز در ادبیات سیاسی جهان به مذاکره و برنامه جامع مشترک (برجام)، تعبیر می شود تَن دهند.
غریب مدینه؛ به بهانه شهادت امام حسن مجتبی (ع)
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز فردای پس از شهادت امیر المومنین(ع) امام حسن(ع) مردم را در نُخیله جمع کرده و ضمن بیان فضائل پدر خویش خطبه مفصل سیاسی و روشنگرانه ای برای مردم ایراد فرمودند.

از آنجائیکه مردم در تالمات روحی و روانی شهادت حضرت علی (ع) بودند؛ پس از استماع سخنان امام حسن (ع)؛ بیعت جانانه ای با ایشان بستند که نتیجه آن تشکیل یک لشگر با عظمت و با فرماندهان لایقی برای مبارزه با معاویه سازماندهی گردید.

از سوئی دیگر جاسوسان و نفوذیها؛ تصمیمات این همایش و بیعت تاریخی را به اطلاع معاویه رساندند و لذا او موفق شد در فرصت کوتاهی با ترفندهای تهدید؛ تحریک؛ تخریب؛ تطمیع و نفوذ؛ سازمان این لشگر را بهم ریخته و امام مظلوم را
در محاصره تنهائی و غُربت قرار دهد.

در نتیجه امام مجتبی(ع) علیرغم موضع قدرت و موقعیت مناسب سیاسی و نظامی و روحی و روانی جامعه؛ مجبور شدند برای بقاء اسلام؛ به صلح با معاویه که امروز در ادبیات سیاسی جهان به مذاکره و برنامه جامع مشترک (برجام)، تعبیر می شود تَن دهند.

《خلاصه مفاد قرارداد》

ماده ۱- حسن بن علی(ع) حکومت و زمامداری مسلمین را به معاویه واگذار می کند مشروط براینکه معاویه طبق دستور قران کریم و سیره و سنت پیامبر(ص) عمل نماید.

ماده ۲- معاویه حق ندارد برای بعد از خود جانشین انتخاب کند و بعد از او خلافت مختص به امام مجتبی(ع) خواهد بود و در فقدان ایشان امام حسین(ع) زمام امور را در دست خواهند گرفت.

ماده۳- معاویه و ماموران او حق ندارند در هیچ زمان و مکانی به حضرت علی(ع) دشنام داده و بی احترامی کنند.

ماده۴- معاویه حق نداردبه شیعیان امیر المومنین(ع) تعرض کرده و به بهانه های  گذشته و محبت اهل بیت آنها را مجازات نماید و لذا موظف به رعایت حقوق مالی، ازجمله عطاء رزق (یارانه امروز) اجتماعی؛ و تامین جانی در سراسر شامات می باشد.

در نتیجه: معاویه پس ازقدرت گرفتن خود؛ برجام را با غرور و تکبر پاره کرد و اعلام نمود تمام شروطی را که باحسن بن علی(ع) امضاء نموده ام، اکنون زیر پای من است وهیچ ارزشی ندارد.

و لذا براثر خیانت خواص وبی بصیرتی جامعه؛ موفق شد فرصت آتش زدن برجام را برای همیشه از امام مجتبی(ع) سلب نماید (مثلِ همین بلائی که امروز آمریکای جنایتکار؛ بر اثر بی لیاقتی دولت روحانی و افراد نفوذی بر سر ایران آورده است.)  

و بلاخره در تاریخ ۲۸ صفر سال ۵۱ قمری موفق شد با نفوذ و فریب و تطمیع همسر ایشان؛ حضرت را؛ ناجوانمردانه بشهادت برساند.
 
پنجشنبه ۲۷ صفر- ۲۴مهر ۹۹ فرهادنیا
کد مطلب : 288826
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند