توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۳
از زد و بندهای «آزاد» تا قتل کارمندی توسط سپرده‌گذاران در کرج
چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
از زد و بندهای «آزاد» تا قتل کارمندی توسط سپرده‌گذاران در کرج
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده موسسات تعاونی البرز ایرانیان، ولیعصر، فردوسی و آرمان در شعبه چهار دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی با حضور وکلا، نماینده دادستان به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی برگزار شد.

 
در ابتدای این جلسه قاضی صلواتی از نماینده دادستان خواست در صورتی که دفاعی نسبت به اظهارات جلسه قبل متهم ردیف اول دارند، بیان کنند.

 
نماینده دادستان پس از حضور در جایگاه اظهار کرد: جناب آقای قاضی آقای آزاد در جلسه قبل بیشتر دفاعیاتشان نسبت دادن و تهمت به ضابطان و بازپرس پرونده و بانک مرکزی بود و حول این‌ مسائل از خود دفاع کرد که مسلما حق و حقوق آن‌ها برای دفاع از خود متصور است؛ اما در خصوص اظهارات این فرد در زمینه صیانت از اموال سپرده گذاران باید گفت این موسسه در طول مدتی که ایجاد شده بود حدود ۸۰۰ میلیارد تومان سپرده دریافت کرده است. از این مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان در حساب‌های مختلف شناسایی و بلوکه شده و ۱۵۰ میلیارد هم به افراد مختلف تسهیلات داده شده است. در هیئت تسویه هم حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از اموال این فرد کشف شده است حال سوال این است که آن ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر کجا رفته است و باید پاسخ داده شود که آیا حیف و میل شده یا مخفی شده است. اکنون تکلیف این ۳۰۰ میلیارد تومان مشخص نیست، در حالی که این فرد می‌گوید که ما از اموال مردم صیانت کرده‌ایم.

 
وی خطاب به متهم گفت: شما در دفاعیات و اظهارات خود گفته‌اید که در سن ۲۴ سالگی کمتر از ۲ میلیارد تومان سرمایه داشته اید پس چطور شده است که در سن ۳۰ سالگی فقط یک ملک شما در پاسداران ۵۰ میلیارد تومان ارزش داشته است که به نام شما و همسرتان است یا خودروی رنجرور شما ۵ میلیارد تومان ارزش دارد و ماشین‌های دیگر که همه در پارکینگ منزل همسرتان بوده است چطور در این مدت کم به این همه ثروت رسیده اید؟

 
نماینده دادستان گفت: شما می‌گویید تمام سفر‌ها و خریدهایتان شخصی بوده است مگر شما به جز بانکداری به کار دیگری هم مشغول بوده اید؟ آیا وقتی به جزایر اختصاصی با همسرتان سفر می‌کردید با پول خودتان بوده است یا پول مردم؟

 
وی خطاب به متهم گفت: شما در جلسه قبل حرف از آبروی مومن زدید. اما آبروی مومن خون حامد کرمی است که از کارمندان موسسه شما بود که توسط سپرده گذاران خشمگین به قتل رسید.

 
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده تعاونی‌های البرز ایرانیان و ولیعصر، روز ۲۲ اسفندماه سال گذشته برگزار شد، در این جلسه نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست به تشریح اتهامات متهمان این پرونده پرداخت.
مرجع : میزان
کد مطلب : 257523