توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳
سرزمین‌هایی که آمریکا تا امروز خریده!
جزیره گرینلند توجه ترامپ را به خود جلب کرده و برای خرید آن نقشه‌هایی کشیده است. به همین بهانه در گزارشی به سرزمین هایی که تاکنون ایالات متحده آمریکا خریداری کرده است، پرداخته‌ایم.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مدتی است که توجه ترامپ به گرینلند جلب شده و برای خریدن این سرزمین پیشنهاداتی را مطرح کرده که در رسانه های مختلف مورد بحث قرار گرفته است. به همین بهانه نگاهی به گذشته آمریکا داریم که تا کنون کدام سرزمین‌ها را خریداری کرده و به نام خود زده است.


لوئیزیانا

 
 لوئیزیانا که حالا یکی از ایالت‌های جنوبی کشور امریکا است، در سال  ۱۸۰۳ میلادی به قیمت تنها ۱۵ میلیون دلار توسط امریکا خریداری شده؛ گفته می‌شود این سرزمین اکنون بالغ بر  ۳۴۰ میلیون دلار می‌ارزد.

 
آلاسکا

 
  آلاسکا نیز یکی دیگر از سرزمین های خریداری شده توسط ایالت محتده آمریکا است. این سرزمین در سال ۱۸۶۷ به قیمت ۷.۲ میلیون دلار خریداری شده که اکنون بالغ بر ۱۲۵ میلیون دلار ارزش گذاری شده است.   جالب است بدانید آلاسکا بیش از ۲۰۰ بیلیون دلار نفت در خود ذخیره دارد.

 
بخش‌هایی از مکزیک

 
امریکا در سال ۱۸۴۸ میلادی بخش هایی از مکزیک را خریداری کرده که این بخش ها امروزه به ایالت های کالیفرنیا، یوتا و نودا شناخته می‌شوند. این سرزمین‌ها که ۱۵ میلیون دلار خریدار شده‌اند، اکنون قیمتی بیش از ۴۸۷ میلیون دلار دارند.

 
 گرینلند

 
گرینلند با بیش از دو میلیون کیلومتر مربع وسعت، شش برابر خاک آلمان و حتی بزرگتر از  ایران است و بزرگترین جزیره کره زمین شناخته می‌شود. این جزیره بزرگ از سال ۱۸۱۴ میلادی به کشور کوچک دانمارک تعلق دارد. حالا چند روز است که پیشنهاد خرید این جزیره از سوی ترامپ به دولت دانمارک مطرح شده که البته با واکنش های تندی از سوی مقامات این کشور مواجه شد.

 
گفتنی است ایالات متحده در گرینلند یک پایگاه نظامی دارد و این منطقه به خاطر نزدیکی به سرزمین روسیه اهمیت استراتژیک زیادی برای دولت واشنگتن دارد.
مرجع : خبرگزاری مهر
کد مطلب : 267838