۱
توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۵
آقای پورنجاتی/
دعوای ما با شما بر سر مساله اسراییل یا هسته ای نیست بر سر تعریف انسان است
انسان در تعریف اسلام موجودی فراتر از حیوان است که هدفش تامین معاش نیست و ارزشهایی مانند عزت و شرف و استقلال و رضای خدا برایش معنا دارند. یک مسلمان می داند که حتی اگر آمریکا «دستور» بدهد باید کره و عسل بخوری، نباید اطاعت کند. چون اطاعت از طاغوت یعنی شرک.
دعوای ما با شما بر سر مساله اسراییل یا هسته ای نیست بر سر تعریف انسان است
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز پس از درج مطلبی تحت عنوان "پورنجاتی و اهانت به اندیشه های امام راحل!"  یکی از مخاطبان مطلبی را ارسال نموده است که عینا از نظر شما می گذرد.

باید خطاب به اصلاح طلبان و امثال پورنجاتی صریحا بگوییم: این برخورد دو جهان بینی متضاد است. ما در دو دنیای متضاد زندگی می کنیم. دو دنیای کاملا متفاوت که معنای انسان در این دو دنیا کاملا متفاوت است. لهذا معنای نفع و ضرر در نگاه ما با نگاه شما در تضاد است.

برای آنکه بدانیم نفع انسان در چیست اول باید مشخص کنیم که تعریف ما از انسان چیست. در حقیقت از نظر شما ارزش هر چیزی فقط به جنبه اقتصادی آن است و انسان هم در تعریف این سکولارها، صرفا حیوانی است که هدفش فقط تامین معاش است. از نظر آنها پرنده ای که در قفس باشد و آب و دانه بخورد خوشبخت تر از عقاب آزادی است که از گرسنگی جان می دهد!.

با این دیدگاه حتما دفاع از مظلومان عالم بی معنا است، البته که مقاومت در ماجرای هسته ای احمقانه است، حتی صد البته جنگ بر سر یک آب باریکه اروند رود هم نمی ارزید، چرا که عایدات حاصل از اروند رود تا صد سال هم خسارات یک سال جنگ را جبران نمی کند!. پس باید می دادیمش برود! دقیقا با همین منطق و همین محاسبات قاجارها هرات را بی ارزش دانستند و رها کردند. پهلوی هم دقیقا با همین محاسبه بحرین را رها کرد.

پس دعوای ما با شما بر سر مساله اسراییل یا هسته ای نیست. بلکه بر سر تعریف انسان است. انسان در تعریف اسلام موجودی فراتر از حیوان است که هدفش تامین معاش نیست و ارزشهایی مانند عزت و شرف و استقلال و رضای خدا برایش معنا دارند. یک مسلمان می داند که حتی اگر آمریکا «دستور» بدهد باید کره و عسل بخوری، نباید اطاعت کند. چون اطاعت از طاغوت یعنی شرک. طبیعتا تا زمانی که نمی خواهیم به طور ریشه ای با هویت کفر آمیز علوم انسانی و ایضاً فارغ التحصیلانش مبارزه کنیم و به جای پرداختن به علت، به معلولی مانند مناقشه هسته ای سرگرم شویم این دعوا تمام نخواهد شد.

دعوا بر سر مفام انسان و کرامت انسان است. نه چیز دیگری. همه بعثت انبیا هم صرفا برای یادآوری مقام انسان به انسانها بود. بگذریم که تجربه لیبی و نظایر آنها نشان می دهد که درست برعکس تصور زیباکلام، هر نوع عقب نشینی و ابراز ضعف در مقابل گله گرگها، معنایی جز دردناکترین شکل تکه پاره شدن و مرگ را نخواهد داشت. سایت - نظریه زیبا کلام، حتی با تعریف اقتصادی هم جواب نمی دهد.

اما نکته اساسی این جا است که ما ایران را با خون صدها هزار شهید خریده ایم و سند آن را به اسم همین تفکر اسلامی زده ایم. شما اگر می خواهید تفکر خود را حاکم کنید باید حتما بهای مشابهی بپردازید. والا معامله عادلانه ای نخواهد بود. اما اینکه می خواهید در نظامی مشارکت کنید که از بن با هویت آن دشمنی دارید و از داخل آن را استحاله کنید، نشانه دیگری بر نفاق و رذالت شما است. حداقل مرد باشید و اعلام کنید از اساس انقلاب اسلامی را قبول ندارید. نه اینکه ماسک اصلاح طلب به چهره بزنید.
کد مطلب : 233204
۱۳۹۷-۰۱-۲۱ ۲۱:۱۵:۴۶
دوزیستانی مثل پورنجاتی دنبال منافع پست خودشان هستند وما در انتخابات 76 پستی و رذالتشان را لمس کردیم