۶
توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷
یک ایرانی مدعی است زلزله را پیش بینی می نماید
محمد رحیم رحمانی مدعی است دارای یک ثبت اختراع و کشف فرمول پیش بینی زلزله می باشد و تحصیلات دانشگاهی هم ندارد چندین زلزله از جمله زلزله چهار ریشتری قشم را قبل از وقوع به حلال احمر هرمزگان اطلاع داده است.
یک ایرانی مدعی است زلزله را پیش بینی می نماید
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز وقوع زلزله در جهان و چگونگی پیش بینی و جلوگیری از آسیب های آن امروزه یکی از مهمترین برنامه های کشورها برای کاهش تلفات و خسارات این بلای طبیعی می باشد.

بنا بر این گزارش کشور ما نیز سالانه با زلزله های بسیاری مواجه می شود که متاسفانه بر اثر آن لطمات و خسارات بسیاری به مردم، تاسیسات شهری و بناهای مسکونی وارد می آید.

در همین خصوص یکی از راهکارهای مقابله با زلزله مقاوم سازی است که در سایر کشورها جدی گرفته می شود و ایران نیز سعی دارد خود را به حد استاندارد برساند اما نکته بعدی پیش بینی این بلای طبیعی می باشد که امروزه دانشمندان برای دست یابی به آن تلاشهای زیادی را انجام می دهند که تا کنون منجر به دست آمدن نتیجه مشخصی نشده است.

به گزارش خبرنگار ما، اما محمد رحیم رحمانی که مدعی است دارای یک ثبت اختراع و کشف فرمول پیش بینی زلزله می باشد و تحصیلات دانشگاهی هم ندارد چندین زلزله از جمله زلزله چهار ریشتر سوزان قشم را قبل از وقوع به حلال احمر هرمزگان اطلاع داده است.

آقای رحمانی با پیوست تصویر نامه اش برای ما مدعی شده است که زلزله ۵و۷ دهم پیش قلعه را نیز پیش بینی کرده و هشدار های لازم را به مدیران ذیصلاح نیز داده بود.

             

وی همچنین از پیش بینی وقوع زلزله ۴و۱دهم بجنورد در روز 29 اردیبهشت ماه که بوقوع پیوست خبر می دهد و مدعی است که بصورت حضوری در حلال احمر خراسان شمالی یک روز قبل از زلزله (یعنی در روز پنج شنبه) به مسئولان اطلاع رسانی کرده بود سخن می گوید و مدعی شده است که اجازه اطلاع رسانی به وی نداده اند.

                              

به گزارش عصر امروز اینکه شخصی مدعی است با فرمول و ثبت یک اختراع وقوع زلزله را پیش بینی می نماید ارزش یک پیگیری ساده را از سوی متولیان امر دارد لذا به نظر می رسد بجای برخوردهای غیر حرفه ای خوب است ادله های وی از سوی مراجعه ذیصلاح بررسی گردد و در صورت اثبات به مراکز علمی جهت تحقیقات ارائه گردد.
کد مطلب : 205755
۱۳۹۶-۰۳-۳۰ ۰۰:۵۶:۳۳
چنین چیزی از نظر علمی ناممکن است و اگر راست باشد باید در کل علوم لرزه شناسی دنیا را تخته کنند.
 
م.آ
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۵ ۲۳:۱۹:۱۱
علوم بر اساس نظریه و فرضیات و مشاهدات عینی و مطالعات گذشته به نتایج جدید دست پیدا میکنند و اگر با قاطعیت میگوئید غیر ممکن است واقعا باید موسسات تحقیقاتی زلزله شناسی را تخته کرد ...اگر پیش بینی غیرممکن باشد چه لزومی به فعالیت این همه سازمان مطالعاتی و یا رشته های زلزله شناسی در دانشگاه های معتبر دنیا ...پس غیر ممکن نیست و میشود ...ولی با دلایل علمی و قابل استناد. امیدوارم روزی به این دانش برسیم چرا که زلزله فراطبیعی نیست و حاصل فعالیت های درونی زمین است پس غیر ممکن نیست .
 
محمدرحیم رحمانی
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۱:۱۷:۵۲
(خبر فوری جهت اطلاع مسئولین کشور)
ازطرف پژوهشگر زلزله ومدعی پیش بینی زلزله محمدرحیم رحمانی‌.هارپ آمریکا مدتهاست درخاک ایران فعالیت می کند بنده توضیحات لازم را بطور محرمانه درحضور مدیران ذیصلاح جهت پیگیری داده ام ولی از زلزله ۵و۷دهم پیش قلعه چند ماه میگذرد ولی هیچ کارشناس زلزله ای در این مورد مطلبی چاپ نکرد امروز مجبورم آن را رسمأ اعلام نمایم این یک هشدار جدیست وبطور خلاصه فقط اشاره می کنم دو مورد فعالیت هارپ در خراسان شمالی زلزله ۵و۷دهم پیش قلعه دو زمین لرزه هم زمان بود یکی کاملأ طبیعی (۵و۷دهم درعمق زمین ویکی با قدرت بالا تر حدودأ سطح زمین که توسط هارپ)بوجود آمد که از خود آثاری برجا گذاشته که که قابل اثباط است که توسط هارپ بوجود آمد وبار دیگر درتاریخ چهارشنبه چهارم مرداد در بجنورد بعد اززلزله ۲و۹دهم بجنورد را میلرزاند ولی درسایت لرزه نگاری هم ثبت نمیشود هیچ مسئول ذیصلاحی هم تا این لحظه پاسخ گو نبوده در صورتی که کتبأ این ادعا را ثبت وگذارش دادم.
 
موسوی.ایذه
۱۳۹۶-۰۸-۰۴ ۲۱:۳۱:۰۸
من کاملا با پیش بینی های رحمانی عزیز موافقتشکر دارم چون خیلی خیلی سخته ایجاد یک روش برای پیش بینی کمترکسی دنبال یه روش شخصی و مخصوص میگرده چون واقعا سال ها طول میکشه این حرفه و به او تبریک میگویم بابت موفقیت در ایجاد روشی خاص و ای کاش مسولین هم کمی سر عقل بیان
 
عباس بجنوردی
Germany
۱۳۹۶-۰۸-۰۷ ۰۱:۴۷:۲۵
واقعا کارش درسته اقای رحمانی چند بار دیدم پیش بینی شو .باعث افتخاره بجنوردی عزیز
 
علی وحدانی
Germany
۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۶:۴۵:۰۲
پیش بینی های آقای رحمانی درست هستند.نه یک بار و نه چند بار.هر زمان که پیش پینی میکنند اتفاق رخ میدهد.با ارزوی موفقیت ایشان.