توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۶
پنج اصلاحیه نماینده طرّاح به طرح «کاهش مجازات حبس»!
جواد فتحی طرّاح طرح «کاهش مجازات حبس تعزیری» ظرف یک روز پنج اصلاحیه برای طرح پیشنهادی‌اش ارائه داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، کلیات طرح «کاهش و تقلیل مجازات حبس تعزیری» در حالی در جلسه علنی روز سه‌شنبه ـ ۱۴ آبان ـ مجلس شورای اسلامی با یک رأی شکننده تصویب شد که یک روز قبل‌تر ـ دوشنبه ۱۳ آبان ـ در کمیسیون تخصصی «حقوقی و قضایی مجلس» با حضور کارشناسان رد شده بود.
 
در جریان تصویب کلیات این طرح، از مجموع ۲۸۸ نماینده مجلس، صرفاً ۱۹۸ نماینده در صحن علنی حضور داشتند یعنی ۹۰ نماینده غایب بودند.
 
از مجموع ۱۹۸ نماینده حاضر هم فقط ۱۸۷ نماینده در رای‌گیری شرکت کردند یعنی ۱۱ نماینده علی‌رغم حضور در صحن علنی مجلس، در رای گیری شرکت نکردند.
 
۹ نماینده مجلس نیز علی رغم استماع نظرات مخالفان و موافقان رای ممتنع دادند!
 
سرانجام کلیات طرح «تقلیل مجازات حبس تعزیری» در حالی با ۱۱۵ رای موافق و ۶۳ رای مخالف تصویب شد که نظر ۱۱۰ نماینده مجلس در چنین تصمیمی دخیل نبود.
 
محمدجواد فتحی عضو فراکسیون حامی دولت «امید» و کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس طراح این طرح به اذعان برخی کارشناسان «ضعیف» است.
 
وی که گفته بود «در زمان بررسی این طرح در کمیسیون حقوقی‌ و قضایی، من تنها نماینده حقوقدان بودم» ظرف یک روز ۵ اصلاحیه به طرح پیشنهادی‌اش داد!
 


فتحی خواستار اصلاح صدر ماده‌ واحده، تبصره ۲ و۳ ماده واحده و الحاق ۲ تبصره جدید به آن شده است.
 
این عضو فراکسیون امید در حالی خواستار اعمال اصلاحات به طرح پیشنهادی‌اش شده است که کارشناسان معتقدند طرح یادشده دارای اشکالات اساسی است و باید اجازه دهند چنین موضوعات مهمی در قالب لایحه از سوی قوه‌ قضائیه به‌ مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 271789