توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۷
اربعین؛ نماد ظهور
یکی از زیبائیهای اربعین؛ نماد ظهور است که هم اعتقادی و هم سیاسی است.
اربعین؛ نماد ظهور
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز یکی از زیبائیهای اربعین؛ نماد ظهور است که هم اعتقادی و هم سیاسی است.

عشق؛ میلیونها انسان آزاده را به این راهپیمائی می کشاند. ایثار؛ گذشت؛ مهربانی؛ عبادت صداقت؛ مهربانی؛ خلوص؛ نماز؛ دعاء؛ ذکر؛ گریه؛ تضرع؛ توسل؛ توجه؛ توکل؛ وخدمت رسانی به زائرین؛ ازخود بیخود شدن، فراموشی و فرار از دنیا و تعلقات آن، نگاه به قیامت و محاسبه نفس و دهها مورد دیگر؛ تُحفه الهی و میوه این حضور است.

اینها چیزی نیست که یک انسانِ مداوم در کمین شیطان؛ بتواند در زندگی روزمره ومحل و خانه خود؛ بصورت یکجا بدست آورده ویا بعضاً به آنها بیندیشد؛ بلکه بواسطه حضور در اربعین و آنهم در سرزمین نینوا به او ارزانی می دارند و به قول معروف؛ این حسین کیست که عالم همه دیوانه اوست؛ این چه شمعی است که جانها همه پروانه اوست؟

مردم در اخبار می شنوند که ۲۰ تا۲۵ میلیون نفر از سراسر جهان در راهپیمائی اربعین شرکت کرده اند که این آمار ظاهری و حداقلی است و فقط فیزیک را ملاک نظر و شمارش قرارداده اند. اما میلیونها دلِ پاک و صادق که بعلت عدم تمکن مالی؛ مشکل جسمی؛ نداشتن موقعیت؛ بی همتی؛ سُستی؛ بُعدِ مسافت و یا دلائل دیگر؛ توفیق حضور پیدا نکرده اند اما دلهایشان همراه این میلیونها نفر بصورت شبانه روزی و در مَعیت زائران حسینی؛ تارسیدن به حرم معشوق همراه است.

و چه بسا دلها را در حرمِ یار می گذارند و بر می گردند و حالا حساب کنید؛ که این ۲۵میلیون نفر هرکدام دهها دل محتاج و ملتمس دعاء و بدرقه کننده را به همراه خود به این راهپیمائی میاورند.

بنابر این: اگر جسمهای حاضر را بادلهای حاضر معدل بگیریم نزدیک به سه میلیارد دل از سراسر جهان بدنبال حسین(ع) می گردد و لذا با همین حساب و با استناد به روایات و نقل قول بزرگان دین می توان به جرات گفت که اربعین؛ نماد ظهور است.

ضمن اینکه مقدمه وزمینه سازان ظهور حضرت مهدی (عج) با محوریت مقاومت شکل گرفته و طی چندین ساله گذشته؛ کشورهای عراق؛ سوریه؛ لبنان؛ فلسطین؛ یمن؛ با محوریت ایران اسلامی پرچمدارِ این هدف مقدس می باشند. ان شاءالله.....

۱۹ صفر - ۱۶ مهرماه ۹۹ فرهادنیا
کد مطلب : 288484