۱
توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۳
به هیچ‌گونه مدرکی دال بر تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ دست نیافتیم
چند نهاد مسئول در برگزاری و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بیانیه ای مشترک اعلام کردند به هیچ گونه مدرکی دال بر تغییر آراء، مفقود شدن آنها یا نفوذ در سامانه انتخاب دست نیافته اند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از یو اس ای تودی،  چند نهاد مسئول در برگزاری و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا  در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که به «هیچ گونه مدرکی» دال بر تغییر آراء، مفقود شدن آنها یا نفوذ در سامانه انتخاباتی دست پیدا نکرده اند.

این بیانیه در حالی منتشر می شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در جدیدترین ادعای خود مبنی بر «تخلف» انتخاباتی بخشی از گزارش شبکه «او ای ان ان» (OANN) را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد.

در گزارش این شبکه خبری نزدیک به دونالد ترامپ ادعا شده است که دستگاه‌های رای گیری در سراسر آمریکا دو میلیون و ۷۰۰ هزار رای متعلق به او را حذف کرده اند. رئیس جمهوری کنونی آمریکا از چند ماه پیش در نشست های خبری و همچنین صفحه توئیترش به شبکه «او ای ان ان» بیش از شبکه «فاکس نیوز» علاقه نشان می داد. روندی که پس از برگزاری انتخابات هفته گذشته تشدید شده و دونالد ترامپ به انتقاد علنی از شبکه «فاکس نیوز» روی آورده است.

با این حال در بیانیه نهادهای محلی و ملی مسئول در امر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آمده که رای گیری هفته گذشته «سالم ترین» انتخابات در تاریخ این کشور بوده است. اداره امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها (CISA) وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا از جمله نهادهایی است که با انتشار این بیانیه بر صحت انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) تاکید کرده است.

رش مهر به گزامقام‌های ایالت پنسیلوانیا نیز ادعای اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تغییر ۲۲۱ هزار رای متعلق به او در این ایالت را رد کردند.
کد مطلب : 290076
۱۳۹۹-۰۸-۲۳ ۲۰:۲۰:۴۱
این حضرات خودشان متهم تقلب هستند!