توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۳
موافقت نمایندگان با دو فوریت طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها موافقت کردند.
موافقت نمایندگان با دو فوریت طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی تقاضای جمع زیادی از نمایندگان برای تغییر طرح یک فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به دوفوریتی، در دستور کار قرار گرفت.

پس از استماع اظهارات نمایندگان موافق و مخالف، در نهایت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با ۲۳۲ رأی موافق، دوفوریتی شد و نمایندگان پس از دوفوریتی شدن طرح مذکور فریاد «الله اکبر»، «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در صحن علنی مجلس سر دادند.

گفتنی است، طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در دوازدهم آبان ماه به صورت یک فوریتی تصویب شده بود و به دلیل ترور شهید فخری زاده، نمایندگان خواستار دوفوریتی شدن این طرح شدند که به تصویب رسید.

 طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها پاسخی به یاوه‌گویی‌های دشمنان است

محمدباقر قالیباف پس از تصویب دوفوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، گفت: ان شاءالله این طرح در دستور کار این هفته مجلس قرار می گیرد و امیدواریم بتواند امکانات صنعت هسته ای ما را تقویت کند و جلوی یاوه گویی ها و اقدامات تروریستی دشمنانمان را بگیرد.

خضریان: باید به غربی‌ها ثابت کنیم دوران بزن دررو به پایان رسیده است

علی خضریان در موافقت با دو فوریتی شدن طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها،گفت: بازرسی هایی که آژانس بین المللی انرژی اتمی در داخل ایران در سال ۲۰۱۸ و زمانی که آمریکا در برجام بود، انجام داد، ۴۵۰ مورد بود.

وی بیان کرد: اما در سال ۲۰۱۹ و زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، دولت جمهوری اسلامی ایران امتیازات بیشتری به غربی ها داد و تعداد بازرسی های آژانس بین المللی انرژی اتمی به ۵۲۰ مورد افزایش یافت یعنی ما در قبال بی تعهدی طرف مقابل امتیازات بیشتری به آنها دادیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: مقام معظم رهبری روز سه شنبه فرمودند که مسیر رفع تحریم ها از غلبه بر تحریم ها عبور می کند اما رئیس جمهور یک روز بعد گفت که آمریکا به بد و خوب تقسیم می شود و همچنین معاون وزیر امور خارجه با لبخند یک جاسوس اسرائیلی را بدرقه کرد.

خضریان گفت: زمانی که مسئولان ما پیام ضعف به طرف مقابل ارسال می کنند، دشمنان جریح تر می شوند و در این شرایط راهبرد منطقی ایران است که خروج از اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را در دستور کار قرار دهد و به غربی ها پیام دهد که دوران بزن دررو به پایان رسیده است.

صباغیان: نباید در مقابل دشمنان منفعلانه برخورد کنیم

در ادامه جلسه، محمدرضا صباغیان در مخالفت با دو فوریتی شدن طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: تقاضای بنده این است که این طرح سه فوریتی شود و ما نباید حالت دفاعی به خود بگیریم و در مقابل اقدامات دشمنان منفعلانه برخورد کنیم.

وی افزود: غربی ها به هیچ یک از تعهدات خود پای بند نیستد و هر روز تحریم ها و فشارهای خود علیه ایران را بیشتر می کنند.

نماینده مردم بافق و مهریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دشمن بفهمد که ما در دفاع از خودمان شک داریم، جسورتر می شوند و بر این اساس مجلس باید اقدام قاطعانه بگیرد. چرا که دشمن خواب های آشفته ای برای ما دیده است.

صباغیان بیان کرد: دشمنان باید بدانند ایران در مقابل فشار آنان می ایستد و پروتکل الحاقی اختیاری است که ما به آژانس انرژی اتمی داده ایم اما باید از پروتکل الحاقی خارج شویم.

کریمی قدوسی: اگر اروپا تحریم ها را لغو نکند، از NPT خارج شویم

جواد کریمی قدوسی در مخالفت با دو فوریتی شدن طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها گفت: بنده معتقدم که طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها از لحاظ محتوایی باید تغییراتی داشته باشد و با این مفاد راه به جایی نمی برد.

وی بیان کرد: خروج از NPT می تواند به طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها محتوا دهد و در صورتی که اروپایی ها لغو تحریم ها را در دستور کار خود قرار ندهند، باید این موضوع در طرح گنجانده شود.

به گزارش مهر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: زمانی که آمانو از سفر تهران بازگشت، پرونده PMD را به آژانس برد و ما باید با این اقدامات دشمن فرضیه نفوذ را در نظر بگیریم و بدانیم که بسیاری از ضربه ها از ناحیه نفوذ است.
کد مطلب : 290779
به نظر شما دولت با گرانفروشی مبارزه می کند یا خود به آن دامن می زند؟
الف- مبارزه می کند
ب- به آن دامن می زند