توصيه به ديگران
۰
شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰
فعالیت عباس نعمتی در سیما ممنوع شد
طرح بوی باران را در دفتر من آن وقت که یک از مدیران سیما فیلم بودم، بردند و این طرح رد شد. ما دو، سه بار طرح بوی باران را بررسی کردیم و مورد قبولمان قرار نگرفت.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، جدال قلمی وحید جلیلی و عباس نعمتی در رسانه‌ها منتشر شد، اما دو هفته  قبل از بوجود آمدن این حواشی  گفت و گویی را با حجت‌الاسلام رحیم‌زاده یکی از اعضای ناظر و فعال در حوزه نظارت بر فیلمنامه‌های سیما داشته که متن کامل آن در روزهای آینده‌های آتی منتشر خواهد شد.  

 
عباس نعمتی که با احکام مدیران سیما در شورای‌های بالادستی سال‌های متوالی حضور داشته، بخشی از جدل در این گفت و گو با حجت‌الاسلام رحیم زاده  است که خلاصه این گفت‌وگو درباره نعمتی بدین شرح است:

 
* چرا آقای عباس نعمتی در مقام فیلمنامه نویس اینقدر عرصه برایشان فراهم است، نویسنده‌ای که در مفتضح کردن صدا و سیما یک تنه دارد می‌تازد؟

 
رحیم‌زاده: نه الان دیگه که اینطور نیستند.

 
* جناب رحیم‌زاده بنده  به شما می‌گویم طی یک سال اخیر از ایشان  135 قسمت سریال پخش شده و با همه اعتراضات، دامنه همکاری‌های وی همچنان گسترده ترمی‌شود. او این همه توانایی را از کجا آورده‌؟ 

 
رحیم‌زاده: ایشان ممنوع هستند. ببینید همین آدم که شما اسمش را می آورید یک وقت شما با یک طرح مواجه پیدا می‌کنید، یک وقت می آید و می نشیند در مقام تصمیم گیرنده و یک دوره تصمیم گیرنده بودند.

حجت الاسلام حسین رحیم‌زاده

 
*شما می گویید ممنوع است، ما هم قبول می‌کنیم، اما پسر ایشان با جناب با یکی از مشاورین ارشد مسئولین سازمان مشغول نگارش فیلمنامه است. ماجرا و داستان مهمی که راجع به حضرت حجت (عج) همچنان فراموش نشده، پس از آن اتفاقات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مورد ایشان می فرمایند: "ایشان دچار ضعف اندیشه و ضعف قلم است و رفتارشان هم از تعمد و عمد نبوده" کسی که دچار ضعف اندیشه و ضعف قلم چگونه طی یکسال 135 قسمت سریال نوشته است؟

 
رحیم‌زاده: ببینید، برخی آقایان به وی یک نوع اعتماد و تکیه‌ای در دوره‌ای داشتند که برای ایشان پخت و پز می‌کرده و یک تنه آنچه را که آن مسئول در حوزه نمایش می‌خواستند مدیریت می‌کرد و مدیریت همه رویدادهای نمایشی سیما از کانال ایشان بوده و  یک تنه اتفاق افتاده است. الان هم خود دوستان منتقد هستند و فهمیدند اشتباه کردند. آقای نعمتی با یک پروژه وارد سازمان بشود، می توانیم با آن پروژه گفت و گو کنیم اشکالی ندارد. الان نمی‌گویم، 5 سال پیش را می‌گویم که همین بوی باران ایشان طرحشان را در دفتر من آن وقت که یک از مدیران سیما فیلم بودم، بردند و این طرح رد شد. ما دو، سه بار طرح بوی باران را بررسی کردیم و مورد قبولمان قرار نگرفت. کارشناسان گروه ما هنوز هستند به آقایان عامری و آقای حبیبی مراجعه کنید و ببینید ایشان سه بار این طرح را برد و آورد، در آن دوره اتفاقی نیفتاد، چرا چون ما داشتیم حرف می زدیم، ولی وقتی این طرح را ببرید جایی و تصمیم گرفتند، ساخت آن را شروع کردند، یکی از اشکالات ما همین است. برای همه برنامه های ما عمدتا همین اتفاق می‌افتد. ببینید یک مثالی از آقای برازش عرض کنم که می‌گفتند: هرکس واحد زنجیر (نگهبانی) صدا و سیما را پاس بکند از همه عالم آزاد است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 268531