توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۲
نقشه ای که با حضور مردم ناکام ماند
رهبر معظم انقلاب اسلامی خورشیدی که به اذعان همه ناظران دوست و دشمن همیشه توانسته است فراتر از زمان خود را پیش روی ملت خود روشن سازد. ان روز که رهبری معظم انقلاب این کلام را بر زبان جاری می ساختند شاید برای بسیاری از ما نوعی ابهام و نافهمی در درک درست این کلام بوده است اما امروز که حوادث تهران و برخی استانها را از نظر می گذرانیم معنا و مفهوم این سخن ایشان برای ما نیز روشن می گردد.
نقشه ای که با حضور مردم ناکام ماند
Share/Save/Bookmark
"ممکن است جنجال را برای سال ۹۷ کنند، اما نقشه رو برای سال ۹۸ بکشند"  "امام خامنه ای مدظله العالی"

به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی خورشیدی که به اذعان همه ناظران دوست و دشمن همیشه توانسته است فراتر از زمان خود را پیش روی ملت خود روشن سازد. ان روز که رهبری معظم انقلاب این کلام را بر زبان جاری می ساختند شاید برای بسیاری از ما نوعی ابهام و نافهمی در درک درست این کلام بوده است اما امروز که حوادث تهران و برخی استانها را از نظر می گذرانیم معنا و مفهوم این سخن ایشان برای ما نیز روشن می گردد:

1- بی برنامگی و انفعال و وادادگی دولت روحانی بدون تردید دولت را در دام بی تدبیری و بدسلیقگی فرو می برد که برد.

2- اجرای برنامه های کلان کشور توسط دولت منفعل روحانی بدون تردید نیازمند همراهی دیگر قوا و پرهیز از قبول تمام مسئولیت توسط قوه مجریه بوده است.  بررسی شش سال دولت روحانی نشان داد که این دولت بیشتر به نشسته ای می ماند که یا به عمد و یا به ذات حرکتی نمی کند و نیازمند کمک دیگران است. در نتیجه جریانات بیرون از دولت و مدیران میانی تصمیم سازان اصلی دولت خواهند بود که با در نظر گرفتن افشای وجود عناصر نفوذی در این لایه از مدیران، پیش بینی کاریکاتور فتنه ایی در سال 97 و حرکت فتنه گران برای سال 98 دور از انتظار نبود.

3- در میان قوای سه گانه کشور قوه مجریه و مقننه نشان دادند که براحتی در نقاط مهمی چون: امور نظارتی مجلس، تصویت و یا رد لوایح مهم، خارج کردن سئوال و استیضاح مدیران ارشد کشور از دستور کار مجلس و... بیشترین هماهنگی و همکاری را دارند اما نقش و نگار این پازل بازی سیاست با عدم همراهی و برخورد قاطعانه قوه قضائیه با متخلفان و مدیران رانت خوار و اختلاسگران بزرگ در سیستم دولتی بسیار زشت شده و سرانجام خوبی را برای دولت روحانی نداشته است.

4- دولت روحانی و عملکرد ضعیفش نشان داد که بیش از آنکه طراح و برنامه ریز باشد عاملی میدانی است تا جریانات در سایه همچنان پوشیده بوده و در صورت شکست میدانی قربانی دولت روحانی و حامیان آشکار او باشند. اعترافات آشوبگران آبان ماه 98 در تهران و برخی شهرها نشان داد که اینان در سارماندهی، تامین و کمک های مالی، گستردگی وعمق بخشی به دورترین نقاط  کشور. همچنین شباهت های سئوال برانگیز بین آشوب های ایران و برخی آشوب های کشورهای منطقه خاورمیانه و حتی قاره آمریکای شمالی، محور بودن اقتصاد و حضور ازاذل و اوباش خیابانی که بیشتر قاتل و سارقین حرفه ای بودند تا معترضین سیاسی و... نشان داد که حداقل در میدان عمل، آشوبگران اصلی در سایه هستند و منابع هدایت مالی و طرح و برنامه را بر عهده دارند.

5- برایان هوک از سیاستمداران آمریکایی و مسئول میز ایران در آمریکا و برخی از عناصر مزدور خارج نشین اعتراف کردند که جریان فتنه آبان 98 را از دوسال پیش در دستور کار داشتند و امروز آنرا میدانی کرده اند. 

* در پایان برخی کدهای رسانه ای برای برخی وقایع و حوادث در سالهای گذشته می تواند ما را در شناخت حوادث روزهای اخیر یاری رساند و تلاش خواننده را برای این امر طلب می کند و مستنداتی است برای کلام رهبری معظم انقلاب اسلامی که سر تیتر این نوشتار گردیده است:

. تجمعات مردم مشهد در اعتراض به گرانی و شعار برای پاسخگو بودن دولت.
. روند تجمعات مسالمت آمیز مردم مشهد و تند شدن آن به برخی شهرها.
. چرایی کشیده شدن مطالبات معیشتی مردم در سال 96 از اقتصاد به سیاست و از دولت به نظام و رهبری. (تبدیل معترض به اغتشاشگر).
. اثرات دستگیری روح الله زم، دانیال زاده، حسین فریدون و سونامی افشای ارتباطات عناصر داخلی با آمد نیوز و تصویب قانون عدم افشای این موضوعات در مجلس دهم.
. حساسیت جمهوری اسلامی نسبت به امنیت ملی کشور و اینکه در امنیتی ترین دولت امنیت ملی مورد حمله قرار می گیرد.
. نحوه چینش وزرای دولت روحانی بر حسب حساسیت وزارتخانه و سوابق خدمتی و توانایی ورزاء آن و......

رضا احمد زاد ه
کد مطلب : 272833