توصيه به ديگران
۰
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
انقلابیون خود را برای خدمت عرضه و ملت هم آنان را با رضایت خریداری کردند!
ملت ایران در دوم اسفند همه با هم یکبار دیگر همه دویدند و با حرارت و شادمانی آرای خود را به صندوق های انتخابات ریختند تا دیگر فضای کشور را معطر بیاد شهدا و کاروان سالار شهیدان مدافع و مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نمایند.
انقلابیون خود را برای خدمت عرضه و ملت هم آنان را با رضایت خریداری کردند!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز یادم اید آن روز شیرین نرم و نازک چست و چابک می دویدم ..... این شعر ایام کودکی را همه ما ایرانیان بیاد داریم که برای نمره گرفتن هرروز آنرا تکرار می کردیم تا در روز موعود نمره قبولی و صد آفرین معلم را بدست آوریم.

ملت ایران هم در دوم اسفند همه با هم یکبار دیگر این شعر زیبا را بجا و در بهترین زمان و مکان مناسب آن تکرار کردند. همه دویدند و با حرارت و شادمانی آرای خود را به صندوق های انتخابات ریختند تا دیگر فضای کشور را معطر بیاد شهدا و کاروان سالار شهیدان مدافع و مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی نمایند.

در این روزهمه شاهد بودیم که باز هم فضای انتخاباتی کشور رنگ بوی انقلاب و انقلابی گری بخود گرفت زیرا بخوبی احساس می کردیم که مردم خوب ما آمدند تا سکان هدایت کشور را یکبار دیگر به دستان کاندیداهای ارزشی بسپارند، اینرا نه من که همه خبرنگاران و ناظران فضای انتخاباتی به آن اذعان دارند. از طرف دیگر استحاله طلبان و کسانی که امید داشتند تا بتوانند دوباره بر صندلی های سبز بهارستان تکیه زنند با اعلام اسامی نامزدهای پیروز شهرستانها که حکایت از پیروزی و حضور قطعی نیروهای انقلابی در مجلس دارد سکوت قابل تاملی بر فضای رسانه ای ایشان حاکم شده است، و همه منتظرند تا چشم انداز کاندیداهای پیشتاز در انتخابات تهران را ببینند.

اما چرا به اینجا رسیدیم و چرا ملت ایران به یک باره درباره نمایندگان خود اینگونه تصمیم گرفت و چرا افتخار خدمتگزاری! خود را از جریان اصلاح طلب و اعتدالیون حامی دولت در مجلس دهم اینگونه بازستانده است.

درباره علل این تصمیم تحلیل های متفاوتی وجود دارد اما تیتر وار می توان به این موارد اشاره کرد:

1- همانگونه که اشاره شد دلیل اول را همراهی بی چون و چرای مجلس با دولت بدون اقدام به پرسشگری از ناکارآمدی دولتمردان باید شمرد.

2- بروز برخی روابط و رانتهای اقتصادی خصوصا درباره نمایندگانی که بنا به نوع تخصص و کمیسیونی که در آن حضور داشتند در شاهراه اطلاعات قرار گرفته و در این باره برخی مفاسد اقتصادی در میانشان نفوذ کردند.

3- برقراری روابط بسیار صمیمانه بین نمایندگان مجلس و برخی وزرای دولت که باعث حمایت بی قید و شرط نمایندگان به مدیران ارشد دولت شده و بنوعی ورزا را در برابر سئوال و استیضاح نمایندگان بیمه کرده بود.

4- استفاده از جایگاه نمایندگی برای تامین آینده شغلی خود و اقوام خود در رابطه با وزیران دولت روحانی: این امر آنقدر به فضاحت و وقاحت کشیده شد که برخی نمایندگان ظاهرا از همین دوره نمایندگی به استخدام برخی وزارتخانه ها در آمدند.

5- وجود پرونده های دوتابعیتی برخی نمایندگان مجلس و همچنین حضور فرزندان ایبشان در کشورهای غربی به عناوینی چون: تحصیل و کار و.... که با کمی جستجو در اینترنت می توان اسامی فرزندان و پدران مسئولشان در دولت و مجلس را بدست آورد.

6- امتناع برخی نمایندگان (شما بخوانید بیشتر از نمایندگان فراکسیون امید مجلس و برخی دیگر از نمایندگان) از پذیرش و دادن رای موافق به طرح "شفافیت اموال و درآمدهای نمایندگان" یا همان لایحه "از کجا آورده ای" که ضربات هولناکی را به بدنه اجتماعی اصلاح طلبان وارد ساخت و سخنان مجید انصاری سرلیست کاندیداهای حامی دولت درباره مشروط کردن شفافیت نیز آغازی بود بر پایان سریالی و عقب نسینی اصلاح طلبان از مراکز قدرت سیاسی که در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال 1400 دور از انتظار نخواهد بود. و..

در مجموع اینطور بنظر می آید که اصولگرایان و انقلابیون مجلس دهم را هدایت و راهبری خواهند کرد و البته با توجه به فشارهای معیشتی - رفاهی و وادادگی سیاسی در ابعاد سیاست داخلی و خارجی انتظارات نیز به همان اندازه بالا خواهد بود.

رضا احمد زاده
کد مطلب : 277838