توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۸
موافقت موقت و مشروط محیط زیست با خروج «باران» از باغ‌وحش
محیط زیست استان تهران با خروج موقت و مشروط «باران» تنها بچه شامپانزه ایران برای بهبود شرایط زندگی از قفس موافقت کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز سعید محمودی مدیرکل محیط زیست استان تهران درباره رسیدگی به وضعیت «باران» تنها بچه شامپانزه ایران، اظهار کرد: در راستای بهبود بخشیدن به شرایط این بچه شامپانزه، با خروج آن به همراه دامپزشک متخصص از مجموعه باغ وحش ارم موافقت شد.

 وی در ادامه افزود: با توجه به درخواست‌های انجام گرفته و شرایط جسمانی معماریان، دامپزشک متخصص باران، همچنین شرایط حساس نگهداری این بچه شامپانزه، با خروج آن‌ها از باغ‌وحش ارم موافقت شد.

مدیرکل محیط زیست استان تهران در همین رابطه عنوان کرد:  هفته آینده نیز جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری نهایی درباره وضعیت این بچه شامپانزه برگزار و نتیجه آن به اطلاع شهروندان گرامی خواهد رسید.

محمودی درباره نگرانی فعالان محیط زیست درخصوص احتمال واگذاری باران به باغ وحش صفادشت تصریح کرد: در گذشته یک بار بچه شامپانزه به مجموعه صفادشت واگذار شده بود اما در حال حاضر هیچ تصمیمی برای این موضوع وجود ندارد.

 وی در همین رابطه بیان کرد: باغ وحش ارم بهترین مجموعه‌ای است که شرایط استاندارد برای نگهداری تنها بچه شامپانزه ایران در کل کشور را دارد و ما نگهداری «باران» توسط مجموعه دیگری را صلاح نمی‌دانیم.

به گزارش فارس، ۳ سال پیش «باران» تنها بچه شامپانزه ایران به طور نارس به دنیا آمد و توسط ایمان معماریان دامپزشک متخصص باغ وحش ارم مراقبت شد و زنده ماند، اکنون کمپین ۲۵۰۰ نفره حمایت از باران تنها بچه شامپانزه ایران منتظر تصمیم نهایی سازمان محیط زیست برای سرنوشت او است که در نامه ارسالی محیط زیست، خروج شامپانزه مشروط به تأیید دامپزشک باغ‌وحش شده است.

کد مطلب : 285938