توصيه به ديگران
۰
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۱
سیاست جدید آمریکا علیه ایران
شواهد امر اینگونه نشان می دهد که سیاست آمریکا همان روش مقابله با انقلاب اسلامی طی ۴۲ سال گذشته است فقط فرق بایدن با ترامپ اینست که برای مقابله؛ تغییراتی در تاکتیکها ایجاد می شود.
سیاست جدید آمریکا علیه ایران
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز شواهد امر اینگونه نشان می دهد که سیاست آمریکا همان روش مقابله با انقلاب اسلامی طی ۴۲ سال گذشته است فقط فرق بایدن با ترامپ اینست که برای مقابله؛ تغییراتی در تاکتیکها ایجاد می شود.

بطور مثال و خلاصه به موارد زیر توجه نمایید: 

۱- ترامپ همه امتیازها را یکجا ازایران می خواست؛ اما بایدن باصبر و حوصله و مرحله ای طلب می کند.

۲- قصد آمریکا تا سال ۲۰۰۶ براندازی بود اما از آن ببعد بویژه در مرحله کنونی؛ سیاست مهار و کنترل منطقه ای و جهانی را مدنظر دارد.

۳- آنچه که مورد نظر آمریکا بود؛ توسط  دولت اوباما و ترامپ با وادادگی و ذلت دولت روحانی و غربگرایان داخلی محقق گردید اما بایدن برای استمرار و استحکامِ امتیازات بدست آمده قبلی و سرگرم کردن دائمی ایران؛ قاعده بازی را بهم زده و همه آنها را به بهانه بازگشت به برجام و مذاکره مجدد؛ از اول و در قالب برجام ۱ تا ۶ شروع  خواهد کرد.

۴- بایدن بشدت بدنبال پیروزی اصلاح طلبان و جریان لیبرالِ غربگرا و نفوذی در انتخابات ۱۴۰۰ ایران می باشد و به همین منظور و در ظاهرِ رفاقت؛ ۱۰ دستور بی خاصیت و اقداماتی مثل آزادسازی بخش ناچیزی از دارائیهای ایران و رفع تحریم افرادی مثل ظریف و زنگنه را برای جلب افکار عمومی ایران به نفع اصلاح طلبان در دستور کار خود قرار داده است و برای انتقام گیری سخت؛ در انتظار و کمین نتائج انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران نشسته است.

اما سه اصل مهم و خطرناک و بصورت مرحله ای در سیاست جدید آمریکا برای ملت ایران طراحی شده است:

الف: اِلقاء امکان توافق با آمریکا؛  
ب: افزایش اشتیاق توافق با آمریکا؛
ج: انتظار توافق با آمریکا؛

لذا بر اساس این سه موضوع راهبردی؛ چهار هدف بزرگ را دنبال می کند:

۱- محدود کردن دائمی هسته ای ایران ‌
۲- توان موشکی ایران را محدود و پائین بیاورد.
۳- جدا سازی ایران از حمایت محور مقاومت بویژه حزب الله؛ انصارالله؛ حشد الشعبی؛ حماس؛ و سایر نیروهای انقلابی در منطقه .
۴- بازرسیهای مستمر آژانس بین المللی از مراکز هسته ای ایران.

قابل ذکر است که موضع گیری اخیر حضرت آقا و مصوبات جدید مجلس این معادله و سیاست آمریکا را بهم خواهد زد بشرطی که ملت ایران در انتخابات ۱۴۰۰ با انتخاب یک فرد انقلابی و ولائی و متدینِ کارآمد و غیر حزبی؛ تکلیف آمریکا و نفوذیهای داخلی را برای همیشه روشن نمایند.

فرهادنیا  ۶  اسفند  ۹۹
کد مطلب : 294460