توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۳
جلیلی: 19 مسأله اصناف صنعتی برای پیگیری پس از یک سال جلسه
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پس از یک سال جلسات متعدد با صنف‌های مختلف صنعتی کشور و شنیدن نقطه‌نظرات و مشکلات هر صنف از زبان صاحبان آن، کارگروه صنعت دولت سایه، ۱۹ موضوع را که دغدغه مشترک میان اصناف صنعتی کشور است معرفی کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، جلسه نمایندگان اصناف مختلف کشور با سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در دفتر وی برگزار شد.
 
 جلیلی در ابتدای این نشست گفت: طی یکسال گذشته بیش از بیست جلسه تخصصی جداگانه‌ با اعضای هر یک از اصناف برگزار شد و با احصای مشکلات مشترک میان آنها، به ۱۹ مورد جهت پیگیری رسیده‌ایم. از جمله این مشکلات مسائلی نظیر تامین نقدینگی، مالیات، تحریم و بوروکراسی اداری است.
 
  


عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رفع موانع رونق تولید هدف ما از پیگیری و حل این مسائل است، گفت: کارگروه‌های اقتصادی دولت سایه مسئولیت اصلی در این‌باره را دارا هستند تا در کنار کارشناسان خود از مشورت دهی هریک از اصناف نیز بهره‌مند شوند و جمع بندی را ارائه نمایند. روند سایر جلسات نیز به همین منوال با حضور کارگروه مرتبط با هر موضوع و کارشناسان آن خواهد بود.
 
جلیلی افزود: نقطه مطلوب آنجاست که تولید داخل نه تنها نیازهای داخلی ما را تأمین کند بلکه ایران به جایگاه قطب منطقه برای صادرات نیز ارتقاء پیدا کند و این امر با جلوگیری از خام فروشی و تقویت صنایع تبدیلی ممکن خواهد شد.
 
وی با اشاره به اقدامات کارگروه های اقتصادی دولت سایه جهت ارائه راه‌حل به صاحبان صنایع، خاطرنشان کرد: کارگروه‌های اقتصادی دولت سایه با تمرکز بر روی نقاط مشترک سعی در ارائه راه‌حل های کاربردی جهت حل مشکلات داشتند. حاصل چنین جلساتی برحسب موضوع به مجلس، دولت، قوه قضائیه و صداوسیما ارائه خواهد شد تا ان شاءالله از مسیر صحیح شاهد رفع موانع تولید و جهش اقتصادی کشور باشیم.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 268865