توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲
مراکز درمانی موظف به رعایت حدود شرعی هستند
وزیر بهداشت در صحن علنی مجلس در پاسخ به سوال نمایندگان گفت:مراکز بهداشت و درمانی دولت و دولتی و خصوصی موظف به رعایت نکات آن در حفظ حرمت مراجعین و حدود شرعی هستند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در جلسه علنی مجلس در پاسخ به سوالات نمایندگان گفت: در سال 77 قانونی به عنوان انطباق اداری و فنی موسسات پزشکی با توجه به موازین شرعی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است و آیین‌نامه اجرایی در سال 1380 به تصویب مجلس می‌رسد و به موجب این قانون مراکز بهداشت و درمانی دولت و دولتی و خصوصی موظف به رعایت نکات آن در حفظ حرمت مراجعین و حدود شرعی می‌شوند. شورایی در این قانون پیش‌بینی شده است به ریاست وزیر بهداشت و با حضور نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاههای پزشکی کشور و نیز یک نفر از مجلس شورای اسلامی و تعدادی از معاونین که موظف به نظارت و بررسی هدفمند برنامه‌های اجرا شده در این مصوبه هستند.


قاضی زاده هاشمی در ادامه اظهار داشت: ما امروز 7 هزار نفر پزشک مختصص زنان داریم و در این رشته هیچ مردی در کشور آموزش داده نمی‌شود و نیز در بسیاری از سایر رشته‌ها خانم‌ها به درجه تخصص و فوق تخصصی دست پیدا کرده‌اند.

 
وی افزود: ماما هم در سراسر کشور بیش از تعداد مورد نیاز تربیت شده‌اند اما تفکیک جنسیتی در مورد معاینه و درمان در سایر رشته‌ها وجود ندارد و اجبار هم در قانون حذف شده است. بنابراین بیمار آزادانه می‌تواند به پزشکی که خود تشخیص می‌دهد مراجعه کند. در بعضی از رشته‌ها مانند رادیولوژی و سونوگرافی که برخی از نمایندگان محترم مورد مطالبه‌شان است همچنان مشکل کمبود نیرو وجود دارد اما ما در این دوره توانستیم ظرفیت‌ها را در این بخش به دو برابر افزایش دهیم. انشاءالله در سالهای آینده این مسئله به طور کلی حل خواهد شد.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 227167