توصيه به ديگران
۰
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۳
تشکر از معلمی که با ارثیه یک‌میلیاردی پدری تا کنون 153 تبلت برای دانش‌آموزان خرید
وزیر آموزش و پرورش از معلمی که ارثیه یک‌میلیاردی پدری را صرف خرید ۱۴۳ تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند کرده است تشکر کرد.
تشکر از معلمی که با ارثیه یک‌میلیاردی پدری تا کنون 153 تبلت برای دانش‌آموزان خرید
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حسین اسدی، یکی از  معلمان اندیمشکی از توابع استان خوزستان است که هم‌اکنون به‌عنوان راهبر آموزشی مناطق روستایی در اندیمشک مشغول به خدمت است.

اسدی با ارثیه یک‌میلیارد و 240میلیون تومانی پدر مرحومش تاکنون 143 تبلت برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار، روستایی و حاشیه‌ای خریداری و به تمام مدارس محروم و روستایی شهرستان اندیمشک نیز کمک کرده است، در عین حال ساخت مدرسه در روستای کرتل در بخش الوار گرمسیری نیز از برنامه‌هایی است که برای کمک به تحصیل دانش‌آموزان این منطقه کم‌برخوردار روستایی دارد.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفتگوی تلفنی با حسین اسدی، معلم خیّر خوزستانی گفت: معلمان خوب و زحمتکش در سراسر کشور باعث شدند فعالیت‌های آموزشی در دوره کرونا استمرار یابد.

وی با طرح این پرسش از معلم خیّر، که در محل کار چه مسئولیتهایی را در زمان حاضر به‌عهده دارد، اظهار کرد: آموزش مجازی در دوره کرونا باعث شد بخشی از عظمت و خدمات معلمان به‌عنوان الگوهای بی‌بدیل در جامعه آشکار شود.

وزیر آموزش و پرورش با تشکر از این معلم که ارثیه پدری خود را برای خرید تبلت برای دانش‌آموزان روستایی اختصاص داده است، گفت: وجود شما مایه افتخار آموزش و پرورش است و شما الگویی برای همه فرهنگیان و افراد برخوردار جامعه هستید که می‌توانند برای رفع محرومیت دانش‌آموزان کاری کنند.

حاجی‌میرزایی با اشاره به فداکاری این معلم که چند سال قبل هم هدیه معلم نمونه کشوری‌اش را به دانش‌آموزان نیازمند اختصاص داده بود، گفت: به شما افتخار می‌کنم و به‌احترام شما می‌ایستم و این گفتگو را ایستاده ادامه می‌دهم. من به وجود معلمانی مانند شما که دلسوز هستند و روح معلمی را به‌طور کامل درک کرده‌اند افتخار می‌کنم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان "ممکن است خیلی از افراد متمول و ثروتمند باشند اما روح بزرگی مانند شما نداشته باشند"، ابراز کرد: روح بلند و همت والای شما می‌تواند الگویی برای همه مردم باشد و شما تصویر امیدبخشی از یک معلم دلسوز، فداکار و علاقمند به دانش‌آموزان ارائه کرده‌اید و فکر می‌کنم شما می‌توانید میدان‌داری کنید تا افراد دیگری به شما بپیوندند تا برای مدرسه‌سازی و کمک به رفع محرومیتها یک نهاد خیریه تأسیس کنید.

وزیر آموزش و پرورش گفت: خدمت بزرگی به دانش‌آموزان کرده‌اید و باعث شدید در شرایط کرونا آموزش‌های آنان ادامه یابد. حرکت شما به رفتار الگویی تبدیل شده است که می‌تواند توسط دیگران مورد استفاده قرار گیرد.

حاجی‌میرزایی ادامه داد: معلمان در شرایط کرونا فداکاری و ایثار زیادی از خودشان نشان دادند و به همه معلمان کشور افتخار می‌کنم و قدردان تلاش‌های آنها هستم.

وی در پایان گفت: به‌نمایندگی از همه فرهنگیان از شما تشکر می‌کنم و خدا را شاکر هستم که همکاران خوبی مانند شما داریم و ان‌شاءالله که توفیق خدمتگزاری واقعی همه معلمان را داشته باشم.

گفت‌وگو با یک دانش‌آموز و آغاز خرید تبلت

به گزارش تسنیم حسین اسدی معلم خیّر خوزستانی و راهبر آموزشی مناطق محروم و عشایری اندیمشک بخش الوار در گفتگوی تلفنی با وزیر آموزش و پرورش گفت: به‌قدری خوشحال کردن کودکان شوق‌انگیز است که هرکس تحت تأثیر قرار می‌گیرد و کار خیر خود را آغاز می‌کند.

وی با تشریح اینکه چطور شد که قصد خریدن تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند را کرده است، گفت: از ارثیه پدرم یک‌میلیارد و 245میلیون تومان به من رسید و قصد گرفتن یک ماشین داشتم که در گفتگو با یکی از مدیران مدارس قرار شد با یک دختر دانش‌آموز که مدیر مدرسه فکر می‌کرد دچار افسردگی شده است صحبت کنم.

دانش‌آموزی که به‌دلیل نداشتن گوشی هوشمند افسرده شده بود

معلم خیّر خوزستانی ادامه داد: در گفتگو با این دختر دانش‌آموز متوجه شدم که به‌دلیل نداشتن ابزارهای هوشمند و عقب افتادن از درس دچار عقب‌ماندگی از تحصیل و در نتیجه افسردگی شده است، به همین دلیل این دانش‌آموز را به مدرسه دعوت کردم و به او یک تبلت هدیه دادم.

وی در توصیف زمانی که این دختر دانش‌آموز تبلت را هدیه گرفت، گفت: این دختر به‌قدری از گرفتن چنین هدیه‌ای شادمان و ذوق‌زده شد که من ماشین را فراموش کردم و تصمیم گرفتم همه پول‌های ارثیه پدری‌ام را برای خرید تبلت و گوشی اختصاص دهم.

این معلم اندیمشکی منطقه الوار ادامه داد: پس از این تصمیم توانستم 153 تبلت برای دانش‌آموزان مناطق محروم تهیه کنم و از ترک تحصیل تعدادی از دانش‌آموزان جلوگیری کنم و قصد دارم تا هفته آینده 200 تبلت دیگر تهیه کنم و مانع ترک تحصیل یا افت تحصیلی دانش‌آموزان شوم.

این راهبر آموزشی مناطق روستایی و عشایری با ابراز "کتابهایی در موضوع چگونه به دانش‌آموزان مناطق محروم کمک کنیم، نوشته‌ام"، از قصد خود برای ساختن چند مدرسه در مناطق کپرنشین خبر داد و گفت: خیّران دیگر هم در این راه به من قول مساعدت و کمک داده‌اند.

وی اضافه کرد: پس از این کار با فردی آشنا شدم که تحت تأثیر کاری که انجام دادم، قصد دارد ساختمان 4میلیاردی خود را بفروشد و برای ساخت مدرسه و رفع محرومیت دانش‌آموزان خرج کند.

اسدی گفت: به‌قدری خوشحال کردن کودکان شوق‌انگیز است و من فیلم‌هایی از شادی و ذوق کودکان دارم که هرکسی با دیدن این فیلم‌ها آن‌قدر تحت تأثیر قرار می‌گیرد که این کار خیر را آغاز می‌کند.

شایان ذکر است؛ این معلم فداکار در زمان وزارت علی‌اصغر فانی معلم نمونه کشوری شده بود و در آن زمان هم 21میلیون تومان بابت معلم نمونه کشوری شدن هدیه گرفته بود و در آن زمان این هدیه را به 210 دانش‌آموز  مناطق محروم و نیازمند و هر دانش‌آموز 100هزار تومان هدیه کرد.
کد مطلب : 290365